9 rad, jak najlepiej znaleźć pewnego fizjoterapeutę

Placówek rehabilitacyjnych w Szczecinie jest cała masa, jednak jakie kryteria wziąć pod uwagę przy poszukiwaniu rehabilitanta czy fizjoterapeuty?
W przypadku wszelakich dolegliwości, musimy poszukiwać rehabilitantów wykonujących zabiegi odpowiadające dokładnie naszym urazom.

Jednak czasami się zdarza, że czujemy ból w plecach, a nie znamy jego źródła. Wówczas musimy szukać kontaktu ze specjalistami, którzy mają odpowiednie kwalifikacje, a także doświadczenie w wykrywaniu przyczyn bólu. Dobry rehabilitant z całą pewnością znajdzie środki zaradcze.
Osoby poszukujące zabiegów odprężających, np. masaży oczekują zupełnie innych wyników niż np. pacjenci z zespołami bólowymi, czy też na przykład zwyrodnieniami w obrębie stawów.

Kule ortopedyczne

Źródło: www.foter.com

Dobry rehabilitant swoje wykształcenie i dorobek zaprezentuje na stronie internetowej, lub w pierwszej rozmowie. Niech nie umkną naszej uwadze ukończone uczelnie. Oczywiste jest, że akademie medyczne cieszą się większym prestiżem od kursów masażu. Nie zaszkodzi zapytać, czy taka szkoła znajduje się w Systemie Informacji Oświatowej. Spokój pacjenta powinny budzić ukończone doszkalające kursy, poświadczone odpowiednim dyplomem (rehabilitacja w domu pacjenta wrocław). Najczęściej rehabilitanci wieszają je z dumą na ścianach gabinetu.
Zanim udamy się na pierwszą wizytę możemy zapisać na kartce pytania, które nas dręczą. Dzięki temu uda nam się odszukać rehabilitanta, który zaoferuje skuteczną pomoc, w zgodzie ze współczesną wiedzą medyczną oraz najlepszymi praktykami w zawodzie.

Ponieważ jeśli rehabilitant zasugeruje nam zabiegi metodą McKenziego, a posiada certyfikat wydany przez McKenzie Institute International, mamy gwarancję, iż jesteśmy w dobrych rękach. Przy okazji pierwszego spotkania wskazane jest zwrócić uwagę na warunki higieniczne i wyposażenie (np. stabilny stół do masażu).
Dobrym źródłem informacji są inni pacjenci. Warto zasięgnąć porad krewnych oraz znajomych, czy ktoś zna dobry gabinet lub posiada dobre doświadczenia z rehabilitantem, do którego planujemy się wybrać – pielęgniarki wrocław.
Możemy przy pomocy wyszukiwarki odszukać gabinet, umieszczając w frazie miasto z które nas interesuje, czyli fizjoterapeuta (fizjoterapeuta lublin) Wrocław lub rehabilitacja Wrocław.