Chcesz nabyć meble skórzane? Dowiedz się, na co się przygotować!

Komplet wypoczynkowy to jeden z najważniejszych mebli w mieszkaniu. Kanapa i fotele muszą przecież nie tylko doskonale dekorować wnętrze, lecz również być wytrzymałe, funkcjonalne i komfortowe. Czy wybór skórzanego obicia będzie rozsądnym rozwiązaniem?

kanapa skórzana

Autor: Sebastiaan ter Burg
Źródło: http://www.flickr.com
Meble, wykonane ze skóry naturalnej, mają mnóstwo swoich amatorów, jak i krytyków. Zanim zadecydujemy, czy nabyć meble skórzane, trzeba rozważyć wszystkie ich minusy i zalety. Niewątpliwą zaletą jest ich uniwersalność – skóra zawsze będzie w modzie i wspaniale wpasuje się zarówno w tradycyjne, jak i w nowoczesne wnętrze. W dzisiejszej rzeczywistości, gdy coraz większa grupa osób cierpi na rozmaite alergie, istotny jest fakt, iż skóra naturalna nie gromadzi w sobie kurzu i zabrudzeń, jak to się dzieje w przypadku tapicerek materiałowych. Miłośnicy kompletów wypoczynkowych ze skóry zwracają uwagę, że meble tego typu nadają wnętrzu szczególny, bardzo luksusowy charakter. Meble skórzane są świetne zarówno do klimatycznego salonu z kominkiem, jak i do domowej biblioteczki – skórzane.

elegancka sofa

Autor: Sebastiaan ter Burg
Źródło: http://www.flickr.com

Czy meble ze skóry posiadają zatem jakieś wady? Tak i to całkiem sporo.

Ta nowa treść (http://www.proformasport.pl/) jest niezwykle interesująca i jeżeli szukasz większą ilość informacji na opisywaną tu tematykę, to odnajdziesz je tu.

Po pierwsze, aby móc przez długi czas cieszyć się nienagannym wyglądem nabytego kompletu, trzeba zainwestować w odpowiednie środki do czyszczenia skóry, a później trzeba przeznaczyć sporo czasu na pielęgnowanie tapicerki. Inną wadą skóry naturalnej jest mała wytrzymałość na działanie czynników mechanicznych, jeśli więc w domu przebywają małe dzieci albo zwierzęta z ostrymi pazurkami, lepiej zrezygnować z upatrzonego skórzanego wypoczynku. Wybór sofy obitej białą skórą to duże ryzyko, jeśli pojawią się plamy, trudno je będzie usunąć. Jeżeli na przykład wylejemy czerwone wino na tapicerkę materiałową, z łatwością można zsunąć pokrowiec i wyprać go w automacie. W przypadku skóry takie postępowanie jest nierealne.

Ostatnia, ale wcale nie mniej ważna wada mebli skórzanych to ich cena, jeśli chcemy nabyć komplet wypoczynkowy, wykonany ze skóry naturalnej, musimy być przygotowani na spory koszt zakupu. Co prawda, nie zawsze musi to być wadą, gdyż taka inwestycja pozwoli nam cieszyć się nabytym meblem przez długie lata, jednak czasem problemem jest zgromadzić tak dużą sumę pieniędzy naraz.