Co jest polecane do hotelowej łazienki? Wanna czy prysznic? To może zależeć od tego czego tak naprawdę będziemy oczekiwać

Właściwa łazienka w hotelu to obecnie jedno z najważniejszych wymagań, które mogą dotyczyć pobytu w hotelu. Dzisiaj każdy hotelowy gość nie cce sobie wyobrażać sobie łazienki, która znajduje się poza pokojem hotelowym.

Jak płacimy za satysfakcję to pragnęlibyśmy posiadać nie tylko łazienkę w pokoju, jak również w jak najlepszym komforcie. Aranżacja tego rodzaju pokoju to z pewnością ogromne wyzwanie dla dekoratorów wnętrz, a jedną z większych wątpliwości jest kwestia tego, co bardziej będzie sprawdzać się w tym miejscu: wanna czy kabina prysznicowa?

Wyposażenie łazienek hotelowych to w ogóle interesujący temat, ale na to czy będzie znajdowała się tam wanna czy prysznic, duży wpływ ma wielkość tego pokoju. W mniejszych hotelach, w których nie ma za wiele miejsca, niewielkie rozmiary łazienek wymuszają na projektantach dobór kabin prysznicowych. Obiekty, które mogą posiadać ogromna przestrzeń mogą zdecydować się na wanny. Wyznaczeni robią tak, że jedną część pokojów zaopatruje się w wanny, drugą kabiny prysznicowe. Dzięki temu możemy wybierać rozwiązanie, które jest dla nas najdoskonalsze.

łazienka

Autor: Saint-Gobain Glass
Źródło: Saint-Gobain Glass

Aranżacja łazienki hotelowej to też styl oraz charakter hotelu.

Miałbyś ochotę poznać więcej na ten temat – na pewno zaintryguje Cię bieżąca notka, którą opracowaliśmy specjalnie dla Ciebie. Po więcej informacji wejdź w link.

W naprawdę zabytkowych hotelach z reguły możemy znaleźć wanny, a łazienka wygląda tam raczej jak kolejny pokój, z tym że kąpielowy. Z tego względu bezsprzecznie do historycznych wnętrz doskonale będą pasować wanny (poznaj szczegóły). To jaka łazienka może na nas zaczekać zależy od kilku czynników, z kolei kabiny prysznicowe, jak i wanny mają swoje wady i zalety. Dużą zaletą kabin prysznicowych jest mała powierzchnia, którą zajmują. Kabina to jednak nie tylko zaoszczędzenie miejsca, ale także wody.

Mnóstwo osób uważa tez, że są one bardziej higieniczne niż wanny. znaczna wada to taka, że nie możemy relaksować się się pod prysznicem, tak jak jest to możliwe w wannie, a w końcu jak zatrzymujemy się w hotelu, to prawdopodobnie mamy na to ochotę. Co do wanien, to z pewnością będą zajmować bardzo dużo miejsca, z kolei ich najbliższe otoczenie potrzebuje staranniejszej aranżacji. Jednocześnie, wiele osób woli wanny, ponieważ można się w nich doskonale zrelaksować, a więc oferują to, czego nie może zapewnić prysznic.