Co podarować znajomym na nowe mieszkanie? Szukamy trafionych prezentów.

Osoby, które nabyły mieszkanie, przy jego urządzaniu raczej myślą o jego użytecznej stronie i o rzeczach na początku mieszkania najpotrzebniejszych. Pole do wykazania się pozostawiają gościom, którzy przybędą na parapetówkę. Co podarować, aby wpasować się w klimat mieszkania, którego jeszcze nie widzieliśmy i żeby kupić coś, co będzie zachwycające a do tego po prostu użyteczne?

reprodukcja

Autor: ErgSap
Źródło: http://www.flickr.com

Obrazy do salonu
Warto przemyśleć wcześniej, w wyposażeniu jakich pokoi chcielibyśmy pomóc. Każdy pokój pozostawia spore pole manewru, dlatego prześledzimy kilka opcji. Klasycznym podarkiem są oczywiście kwiaty w doniczkach. Jeżeli chcemy zrobić kompletny upominek, kupmy na przykład trzy różne sukulenty i włóżmy je w ceramiczne doniczki. Sukulenty nie wymagają obfitego podlewania ani szczególnej troski, dlatego na dobry początek sprawdzą się doskonale. Ponadto – wyglądają bardzo ładnie i będą stanowić niebanalną ozdobę. Jeśli rzeczywiście nie wiemy, jakie barwy dominują w mieszkaniu, do którego się wybieramy, podpytajmy właścicieli albo postawmy na sprawdzone barwy – biały, kremowy, beżowy albo na mocny kolor – doniczki w kolorowe paski albo kontrastowe kropki. Przy wybieraniu roślin możemy również zdecydować się na takie, które odświeżają i oczyszczają powietrze w pomieszczeniach. Jeśli chcemy zrobić mieszkańcom spektakularny podarek, zakupmy obrazy do salonu. Tryptyki z pewnością będą wspaniale się prezentować na dużej przestrzeni, na przykład na ścianie nad sofą. Jeśli chcemy pomóc zapełnić pustą ścianę, możemy także nabyć nalepki na ścianę, na przykład z cytatem lub elementem natury – kwiatami, drzewem, ptakami.

Szklane blaty na wymiar

Jeśli natomiast chcemy zakupić coś, co ubarwi jadalnię albo salon, możemy postawić na dekoracyjne patery szklane. Zarówno te jednopiętrowe – na tort, jak i te piętrowe na ciasto i owoce albo babeczki będą bardzo przydatne. Do tego prezentu można dobrać pasującą cukierniczkę i mlecznik. Będą się idealnie komponować na stole. Ale prezentem, jaki też będzie pasował do patery, będzie łopatka do tortu i łyżeczki. Patery szklane i praktyczne dodatki na pewno kupimy w tym samym sklepie.
Zweryfikuj ciekawe lustra na wymiar
Jak widać, jest wiele przedmiotów, jakie można dać świeżo upieczonym właścicielom mieszkania.

Jeśli zaciekawił Cię opublikowany w tym miejscu tekst, bez wahania przeczytaj dodatkowo towarzyszące informacje (http://fourbag.pl/pl/c/Torby-Papierowe-Brazowe/16) – one także są warte zainteresowania.

Dopasujmy prezent do osobowości osoby obdarowywanej i jej gustu, a na pewno trafimy również z podarkiem do wystroju mieszkania. Obrazy do salonu na pewno zawisną na honorowym miejscu, a rośliny znajdą miejsce na parapetach.