Co zawiera cena za pracę fotografa na ślub?

Bardzo dużo ludzi uważa, że usługi fotografów ślubnych są niewiarygodnie drogie. To w końcu jedna noc, kilka bądź kilkanaście godzin, a ceny osiągają czasem wiele tysięcy złotych. Trzeba więc dowiedzieć się, za jakie dokładnie usługi płacimy.

Nim zaczniemy poszukiwania najlepszego fotografa, należy określić, jaka specyfika zdjęć najbardziej nas interesuje.

fotografia ciążowa

Autor: DieselDemon
Źródło: http://www.flickr.com

Bardzo dużo kobiet wykonuje sesje zdjęciowe we własnym mieszkaniu. Tam wszystko jest znane i tylko w tych wnętrzach najłatwiej jest wytworzyć intymną, specyficzną atmosferę. To nieskomplikowane zdjęcia, a w większości przypadków bardzo wyjątkowe – ten adres www. Ciężarna pani uroczo wyglądać będzie również na tle przyrody. Sesje w lesie albo na w rozkwitającym ogrodzie zawsze są bardzo romantyczne, szczególnie jeżeli na zewnątrz panuje piękna, słoneczna pogoda.

zdjęcie weselne

Autor: Simon Watson
Źródło: http://www.flickr.com

Następnie zaczyna się niezwykle żmudny i czasochłonny etap ich obróbki. I to właśnie na tym etapie zaczyna się bardzo trudna i najbardziej istotna praca fotografa. Fotografie, które następnie będą wywołane w specjalnej ciemni muszą być niezwykle dokładnie dopracowane w programie do obróbki graficznej. Czasami obróbka pojedynczego zdjęcia zajmuje nawet godzinę! Szybko więc możemy policzyć sobie, iż fotograf na wesele z Bydgoszczy musi poświęcić naprawdę sporo czasu na to, żeby ostatecznie powierzyć w nasze ręce gotowe zdjęcia ślubne. Jego praca wiąże się więc nie tylko z pstrykaniem fotografii na imprezie, lecz również z selekcją, wyłanianiem z setek plików najwartościowszych fotografii, a następnie obróbką, która sprawia, że obrazy wyglądają rzeczywiście doskonale!

sesja ślubna

Autor: Dave Hayward
Źródło: http://www.flickr.com

Kiedy nadszedł czekany dzień zaślubin Pan fotograf towarzyszył państwu młodym już podczas przygotowań do obrzędów, z czego później powstał godny podziwu fotoreportaż. Muszę przyznać że w trakcie samego ślubu rzeczony pan fotograf wykonywał zdjęcia ślubne bardzo dyskretnie, z dużym wyczuciem, używał specjalnych obiektywów do fotografowania z dużych odległości by nie zakłócić uroczystości. Pomimo dużej odległości zdjęcia okazały się być doskonałej jakości. Również doskonałe okazały się fotografie z przyjęcia weselnego. Pan fotografik zrobił całą masę zdjęć do wyboru, które świeżo upieczeni małżonkowie dostali w bardzo atrakcyjnej formie tak zwanej foto książki a także oczywiście w postaci cyfrowej (wciśnij link). Ogromnie byli młodzi małżonkowie usatysfakcjonowani z pracy fotografa z Bydgoszczy i ze zdjęć ślubnych, najbardziej chyba z tych plenerowych. Obydwoje uwielbiają góry, zatem na sesję w plenerze zabrali swojego fotografa w góry. Pięknie wyszli na tle górskich widoków a bydgoski pan fotograf dzielnie im towarzyszył.

W sesji fotograficznej nie musi brać udziału wyłącznie kobieta w ciąży – niejednokrotnie dołącza do niej partner. Jeżeli kobieta (bielizna erotyczna plus size) wychowuje już starsze dzieci, dobrze jest zaangażować również je w to przedsięwzięcie. Wiele osób pragnie nawet wykonać fotografie z ukochanymi zwierzakami. Wszystkie konfiguracje są wskazane!

Oczywiście niezwykle istotną sprawą są finanse – fotograf musi szczegółowo powiedzieć, jakie są ceny za poszczególną usługę. Różni fotografowie mogą posiadać różnorakie oferty, a w nich także określone pakiety np. podstawowe i rozszerzone. Należy wybrać idealny pakiet adekwatnie do specyfiki przyjęcia.