Egzystowanie w zgodzie z harmonią, czyli niedługa rozprawka o zasadach doboru i ustawiania mebli w hotelowych pokojach

Feng-shui to termin, który sformułowali Chińczycy wiele stuleci wstecz, ale skonkretyzowane niegdyś reguły ustawiania mebli w dalszym ciągu są w modzie. Wiek XXI, mimo pogoni za wynalezieniem coraz sprawniejszych urządzeń elektronicznych, nie odcina się zupełnie od obyczajowości. Co więcej, słowo naturalny odmieniamy teraz przez wszystkie przypadki, zatem odejście do lamusa raczej mu nie zagraża.

Meble do hotelu możemy wstępnie podzielić na dwie grupy: te przeznaczone do pokoi i te, które ustawione zostają w recepcji lub w holach. W pomieszczeniach dla gości muszą obligatoryjnie znaleźć się łóżka, lecz, o ile to możliwe, można je ustawić według zasad feng-shui, czyli tak, aby urlopowicze spali w kierunku północ-południe. Niezbędne stają się także szafki nocne i niepokaźne szafy na odzież. Przydałby się też stoliczek oraz dwa albo trzy krzesła.

hotel

Autor: Elsie Hui
Źródło: http://www.flickr.com

W trakcie wyposażania pokoi dla gości nie wolno nam w żadnym razie zapominać o zasadzie zdrowego rozsądku. Mówi nam ona o tym, że nadmiar mebli jest przeciwwskazany, a szczególnie trzeba wystrzegać się nadmiaru bibelotów (więcej propozycji). To właśnie na nich gromadzi się najwięcej kurzu. Należy także zwracać uwagę na to, aby wspomniane tutaj meble do hotelu nie zostały położone przypadkowo – reguła funkcjonalności przypomina nam, że łóżka lepiej nie ustawiać tuż obok okna. Deszcz oraz porywisty wiatr mogą zakłócać spokojny sen gości.

Natomiast recepcja, która przecież jest wizytówką całego obiektu, musi wyglądać profesjonalnie. Panie recepcjonistki mają najczęściej wyznaczone miejsce za trybunką.

Masz zamiar poszerzyć swą wiedzę na temat przedstawiony w tym wpisie? Zatem zapraszamy – kliknij hiperłącze (https://www.metalfach.com.pl/) i przeglądaj kolejne interesujące treści.

To jednak nie wszystko. Zanim wczasowicze pójdą do swoich pokoi, przez chwilę być może będą chcieli odetchną po trudach długiej podróży. Z tego powodu posiadacze obiektów kupują także takie meble do hotelu, które znakomicie sprawdzą się w podanej powyżej roli – hotelowe meble.

Pokój hotelowy

Autor: Ann
Źródło: http://www.flickr.com
Obowiązkowym elementem wyposażenia bywają kanapy, czasem nawet skórzane, dwa fotele i niewielki szklany lub dębowy stoliczek. Można też zamówić tę bardziej oszczędną wersję. A w jej składzie znajdziemy: brązowy stolik wraz z umieszczonymi na blacie folderami reklamowymi, kilka albo nawet kilkanaście miękkich krzeseł, komodę, która przywodzi na myśl doskonale znane nam mieszkalne wnętrza. Całości dopełniają niełatwo zauważalne detale, czyli dla przykładu stojaki na parasolki czy ukryte w rogu pomieszczenia wieszaki na płaszcze.