Filologia Angielska – czy jest to kierunek z przyszłością, czy jest zapotrzebowanie na profesję tłumacza?

Każdy z nas za pewne pamięta, kiedy w okresie liceum musiał podjąć jedną z najcięższych decyzji w swoim życiu – co z dalszą edukacją? Przerywamy ją i idziemy do pracy? A może zaczynamy studia uniwersyteckie? Jeśli tak, to jaki kierunek wybrać. Rynek zatrudnienia jest bezlitosny, najwięcej propozycji znajdą dla siebie absolwenci kierunków ścisłych, które przypadły do gustu tylko garstce osób. Jednak jest szansa również dla pozostałych – fakultety filologiczne.

finanse

Autor: 401(K) 2012
Źródło: http://www.flickr.com

Jeżeli uczenie się języka obcego, nie sprawia ci większych problemów, jest to kierunek idealny dla ciebie. Bowiem nie tylko zyskasz bardzo praktyczną umiejętność – doskonałe posługiwanie się innym językiem niż ojczysty – ale także będziesz miał wyśmienity zawód. Zwłaszcza jeżeli wybierzesz specjalizację translatorską. Otrzymasz wtenczas wiele propozycji zatrudnienia, obejmujących tłumaczenia finansowe, księgowe, translacje umów i wiele różnych: zobacz ofertę na W licznych branżach będą potrzebne twoje umiejętności, bowiem gospodarka coraz mocniej się rozwija, co wymaga kontaktu z grupami osób mówiącymi w innym języku. Możesz także skończyć specjalizację nauczycielską, jeśli pragniesz dzielić się swoją wiedzą z innymi. Jeśli chodzi o sprecyzowanie filologii, mamy wiele opcji. Język angielski jest najczęściej używany w branży europejskiej finansjery, lecz jest także najpopularniejszy, dlatego też będziesz miał znaczną konkurencję na rynku zatrudnienia.

Zajmujący artykuł? Jeżeli masz takie przekonanie, to tak samo absorbujące zagadnienia znajdziesz także we wpisie, który jest tu.

Masz szansę wybrać coś mocniej nietypowego, jak rosyjski, niemiecki a może także japoński? Na polskim rynku przez ostanie piętnaście lat otworzyło się dużo firm z kapitałem z kraju kwitnącej wiśni, miałbyś szansę w jednej z nich dostać etat, robić tłumaczenia finansowe z japońskiego na polski i odwrotnie.

tłumaczenia finansowe

Autor: American Advisors Group
Źródło: http://www.flickr.com

Co ambitniejsi ludzie, podejmują się nauki dwóch kierunków, często pokrewnych – filologia angielska plus niderlandzka, lub jakiekolwiek studia językowe połączone z ekonomią. To może nam bardzo ułatwić późniejsze odszukanie pracy.

Jeżeli zainteresowała Cię ta kwestia, koniecznie spójrz na treść (http://www.ladowarki-lublin.pl/) a dowiesz się znacznie więcej szczegółów, które na pewno wywołają u Ciebie piękny uśmiech.

Jeżeli jesteś fanem literatury, możesz poszukać pracy w wydawnictwie i robić tłumaczenia najnowszych publikacji. Rynek pracy w Polsce jest nieprzyjaznym miejscem dla młodych ludzi. Aby znaleźć dobrą pracę, z godną pensją i odpowiednim zapleczem socjalnym, należy znać języki obce. Pojawia się coraz to więcej firm z obcym kapitałem, które doceniają sumienność naszych rodaków, tworzą kolejne miejsca pracy. Znając język obcy, masz szansę sporządzać dla nich tłumaczenia finansowe.