Gdy, pora się rozliczyć PIT – sprawdzone rozwiązania

Nadchodzi czas, że trzeba pozliczać się ze Skarbówką. Należy wypełnić odpowiednią deklarację. Nie za każdym razem jednak wiemy, który PIT, trzeba wypełnić. Jeżeli np. pozbyliśmy się jakiś papierów wartościowych, wtedy musimy wypełnić pit 38. Ale nie musimy się przejmować, jeżeli nie wiemy, bo zawsze w Skarbówce możemy zapytać, który PIT powinniśmy wypełnić.

Rozliczenia online

Autor: U.S. Department of Agriculture
Źródło: http://www.flickr.com
Możemy również poszukać informacji na stronie Urzędu Skarbowego. Dzięki temu nie popełnimy niepotrzebnych błędów. A jeśli popełnimy błąd to zawsze można dokonać korekty.

pora na rozliczenie PIT

Autor: Lucas Hayas
Źródło: http://www.flickr.com


Dziś da się wszystko zrobić przez Internet

Dawniej wiele osób szło do księgowej, albo do wujka, czy znajomej osoby, która znała się na ogarnianiu PIT-ów. Nie każdy wie, o co tam chodzi. Sporo osób po prostu nie przepada za papierkową robotą i nie wyobraża sobie wypełniania czegoś takiego jak formularz PIT. Dlatego został stworzony program pit. To daje możliwość na łatwe rozliczenie się z Urzędem Skarbowym wszystkim. Nie ma większych problemów z wypełnianiem tego typu deklaracji. Trzeba mieć komputer i dostęp do Internetu. Dlatego jeżeli ktoś do teraz nie wiedział, co i jak, to teraz w sumie nie musimy zbyt dużo wiedzieć. Elektroniczny program pokaże nam wszystko krok po kroku. Można to zobaczyć na .

Co fajniejsze od następnego roku, niemal cały PIT będzie wypełniony, a my samodzielnie będziemy musieli uzupełnić jedynie nieliczne pola. Poza tym trzeba pamiętać o kwocie wolnej od podatku. Kwota wolna od podatku, to trochę więcej niż 3000 złotych, trzeba to sprawdzić nim zaczniemy się rozliczać. Trzeba przyznać, że programy, które ułatwiają uzupełnienie ważnych dokumentów faktycznie są zbawieniem dla wielu ludzi. Poza tym, że można wypełniać e-deklaracje, możemy również korzystać z programów do uzupełniania PIT-ów i złożyć PIT normalnie.

Choć dla dużego grona osób to dziwne, to po prostu program PIT można kupić na płycie z gazetami, niemal, co roku, ale nie jest to e-deklaracja. Taki program – basware support wszystko super przelicza, a my później możemy wydrukować ten PIT i złożyć podpislub ręcznie wszystko spisać na formularz, który wzięliśmy z Urzędu. Opcji jest dużo, więc każdy znajdzie jakiś dla siebie. A zawsze jeżeli sami nie wiemy jak, to ogarnąć, to można pójść do znajomej, która wie, co i jak lub do biura rachunkowego.