H2O – jak trzeba ten płyn dobrze przechowywać?

Woda jest jedną z bardziej istotnych substancji, która potrzebna jest nam do życia. Bez niej nasz organizm nie może długo przeżyć. Już po kilku godzinach bez niewielkiej choćby ilości wody dostrzec można symptomy odwodnienia – stanu, który stanowi poważne zagrożenie nie tylko dla zdrowia, ale przede wszystkim życia. W efekcie różnych sytuacji wody w kranie może brakować. Dzieje się tak na przykład na skutek różnych awarii, które mogą pojawić się w dowolnym miejscu. Również powodzie i najróżniejsze kataklizmy sprawiają, że dostęp do przeznaczonej do picia wody może być istotnie ograniczony.

woda

Źródło: pixabay.com

W takiej sytuacji woda musi zostać do ludzi w jakiś sposób dowieziona. Rozwiązaniem okazują się być wtedy zbiorniki na wodę. Zbiorniki na wodę 1000 l to wybór rewelacyjny, jeżeli woda – jak uzdatnić – ma zaspokoić potrzeby niemałej grupy ludzi. Ilość ta wystarczy z powodzeniem na kilka dni. Zbiorniki na wodę 1000 l – przykładowo takie jak ten: zobacz najlepsze opcje, to jednak zbiorniki, w których najczęściej dostarczana jest woda do mycia. Oznacza to, że takiej wody nie powinno się spożywać. Zbiorniki na wodę 1000l mają często postać cystern, które wyposażone są w specjalny kranik. Znacznie ułatwia on czerpanie wody ze zbiornika i pozwala na szybkie nalanie wody w określone naczynie. Zbiorniki na wodę powinny być oczywiście szczelne – woda nie może z nich wypływać. Dużo większe wymagania dotyczą zbiorników, w których dostarczana ma być woda pitna. Zbiorniki do wody pitnej mogą mieć przeróżną pojemność. Zazwyczaj także są naprawdę duże, przez co dostarczyć można wodę niemałej grupie osób. Muszą one – podobnie jak zbiorniki na wodę 1000 l – odznaczać się przede wszystkim szczelnością.

Ten szalenie interesujący wpis posiada swoje kontynuacje na następnych stronach. Najedź zatem na hiperłącze do serwisu (http://www.e-hunter.pl/akcesoria-dla-psow) i przeglądnij je.

Istotne jest, aby były sterylnie czyste. Zbiorniki do wodny pitnej muszą gwarantować stojącą na najwyższym poziomie czystość wody, tak jak robią to one: . W przeciwnym wypadku przywieziona woda może stwarzać zagrożenie epidemiologiczne. Pojemniki takie powinny być regularnie myte, a woda w nich znajdująca się musi być zużyta w ściśle określonym czasie. Po jego upływie woda może zostać zużyta między innymi do podlania kwiatów w ogródku. Wody nie wolno już wówczas wykorzystywać do celów kulinarnych.

czysta woda

Autor: Niyati Bane
Źródło: http://www.flickr.com

Braki wody mogą zdarzyć się w różnym okresie w najróżniejszych miejscach kraju. W czasie minionego lata wodę trzeba było dowozić ze względu na długo utrzymującą się suszę – studnie po prostu wysychały. Bez względu na to z jakiego powodu woda ma być dostarczona musi być ona właściwie przechowywana. Pojemniki na wodę spełniać powinny szereg ściśle określonych norm, które są bardzo restrykcyjne w przypadku tych pojemników, w których dostarczana ma być woda przeznaczona do picia. Muszą one dawać pewność, że woda nie będzie zanieczyszczona, a jej wypicie nie będzie wiązało się z niewielkim nawet zagrożeniem. W przeciwnym razie pojemniki nie mogą być stosowane do przewożenia wody, która przeznaczona jest do spożycia.