Jak to się mówi: jeżeli nie będziesz próbował to nie wygrasz

Jeśli chciałbyś wziąć udział w jakiejś loterii z super nagrodami, to będziesz musiał albo kupić los, albo wytypować kilka cyfr lub wysłać smsa. Nic więcej Cię nie interesuje, oczywiście poza rezultatem. Jednak ludzie, którzy zajmują się organizowaniem loterii muszą wziąć pod uwagę o wiele więcej spraw. Otóż organizacja loterii nie jest wcale taka banalna. Wiadomo, że, jeśli robimy loterię w szkole dla uczniów, wszystko jest o niebo prostsze.

Ale, jeżeli chcemy zorganizować loterię na dużą skalę np. w odniesieniu do całego kraju, wtedy

loteria

Autor: Brian Gratwicke
Źródło: http://www.flickr.com

należy brać pod uwagę prawo, jakie obowiązuje jeśli chodzi o loterie. Są ustawy, które dotyczą gier losowych, które należy uwzględnić przy organizacji loterii. Dlatego jeżeli chcielibyśmy wprowadzić na rynek jakąś nową loterię, to na pewno nie będzie to łatwe przedsięwzięcie.

Są przedsiębiorstwa, zajmujące się organizacją różnych akcji w tym loterii, przeanalizowały one rynek pod wieloma względami, a co się z tym wiąże mogą wziąć pod własne skrzydła zorganizowanie loterii. Przez ich doświadczeniu wszystko zostanie zrobione zgodnie z prawem. A to jest najważniejsze. Jeżeli samodzielnie nie będziesz chronił swych danych osobowych, to…

Ostatnio sporo słyszymy o ochronie danych osobowychoraz o ochronie wizerunku i tego typu sprawach (kliknij w Jednak upubliczniając nasze dane osobowe często zgadzamy się na administrowanie danymi osobowymi. Nie zawsze do końca zdajemy sobie z tego sprawę, bo nie czytamy regulaminów, które akceptujemy. Dopiero później dochodzi do nas, że udzieliliśmy zgody na owe administrowanie naszymi danymi. A w jaki sposób się o tym dowiadujemy?

kupon loterii Lotto
Otóż na przykład otrzymujemy jakieś wiadomości na maila, smsy lub zwykłe listy. Wtedy wiemy, że nasze dane poszły w ruch i to za naszą zgodą.

Omawiana na niniejszej stronie kwestia jest według Ciebie godna uwagi? Jeśli tak, to kliknij tu oraz przeczytaj oprócz tego więcej w opracowaniu (https://www.etteplan.com/pl/specjalizacje/rozwiazania-dla-systemow-wbudowanych)!

Dlatego jeśli już gdzieś wpisujemy nasze dane (zobacz zabezpieczyć dane) powinniśmy pamiętać o tym, że mogą zostać one wykorzystane. Nie ma, więc sensu wpisywać w niemalże wszystkich formularzach własnych danych osobowych.

Oczywiście rozumiemy, że niezbędne jest podanie danych osobowych, gdy staramy się o pracę, ale poza tym trzeba dwa razy się zastanowić, kiedy mamy podać swoje dane osobowe. Inaczej będziemy mieli problem. O ile imię i nazwisko oraz data urodzenia nie jest czymś złym, bo te dane ciężko ochronić, to jeśli już widzimy, że ktoś chce poznać nasz pesel, to naprawdę lepiej rezygnować z rejestracji, bo pesel w naszym kraju jest bardzo ważny.