Jak wybierać opony, jakie okażą się najwyższej jakości, a przy tym nie okażą się za drogie?

Żeby kupić jak najlepsze opony do naszego samochodu powinniśmy poznać nie jedynie wyniki testów, ale także wiedzieć, w jakim miejscu kupić gumy, by nazbyt nie przepłacić. Wielu kierowców dla oszczędzenia wiosną nie wymienia opon na letnie, dlatego też w ciągu całego roku jeździ na “zimówkach”. To nie jest za dobry pomysł, bo co prawda jest możliwe by jeździć na oponach zimowych w ciągu całego roku, lecz sporo z nich w kiepski sposób odprowadza wodę i ma słabą przyczepność na wilgotnej powierzchni.

Opony

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu

Jeśli w związku z tym ktoś nie posiadamy opon na okres letni lub uniwersalnych na cały rok, trzeba je kupić, lecz za dobrą cenę.

To super, że masz chęć zdobyć więcej informacji na to zagadnienie. Wówczas przejdź na kolejną stronę, a dowiesz się różnych wiadomości i zdobędziesz wiedzę na wiele tematów.

Jeśli nie stać nas na dobre opony, to lepiej sprawdzić, czy nie da się użyć do auta opon w mniejszym rozmiarze. Czasem mała zmiana pojedynczego parametru zaniża cenę opony nawet o trzydzieści lub więcej procent. Tak jest bardzo często jeśli chodzi rozmiary, które są charakterystyczne dla bardziej wiekowych aut, których ogumienie było dawniej normalne, natomiast obecnie stało się nietypowe. Jeżeli mowa o kosztach, to pewnością przewaga sklepów internetowych nie jest aż w taki sposób znacząca jak kiedyś. Mało tego, zdarza się, że niekiedy sklepy oferują towar, jakie nie są już na stanie. Dotyczy to dostawców, którzy nie oferują płatności bezgotówkowej. Ma miejsce więc tego typu sytuacja, iż klikamy na stronę oraz zamawiamy opony, a po chwili kontaktuje się z nami sprzedawca i mówi, że tych opon już nie ma, lecz można kupić inne. Jeśli natomiast chodzi o sklepy stacjonarne, to najczęściej zaraz na miejscu można załatwić kwestię montażu, jak również można zostawić stare ogumienie. Faktycznie, oferta ogumienia prezentowana w punktach stacjonarnych jest zawsze mniejsza niż ta dostępna w sklepach internetowych, przy tym żądany towar możemy zamówić oraz liczyć przy tym, na profesjonalną poradę sprzedawcy.

Kupując nowe opony, czy to w warsztacie z ogumieniem czy internecie, z pewnością spotkamy etykiety energetyczne. Podobne znajdujemy na różnego rodzaju sprzętach, przykładowo pralki czy lodówki. Tego typu informacje są obowiązkiem producentów, zaś ich wzór powinien być identyczny i niezależny od wytwórcy. Co należy jednak wiedzieć, to jak można porównać opony tylko na podstawie etykiet, to można kupić produkt niepozbawiony wad, gdyż etykiety czasami nie mówią całej prawy o oponach.