Jak wynająć pojazd dostawczy?

Pojazdy zaopatrzeniowe służą w głównej mierze do transportu produktów w małych przedsiębiorstwach albo w zawodowej flocie przedsiębiorstw przewozowych. Zdarzają się jednak w życiu okoliczności, w których to i zwykłemu Kowalskiemu przydałby się podobny pojazd. Na przykład wtedy, kiedy organizuje przeprowadzkę, lub przetransportowanie wielkogabarytowych zakupów.

Wynajem samochodów dostawczych :  samochodów dostawczych

W takiej sytuacji prawdopodobnie większość z nas skorzystałaby z usług dostawczych oferowanych przez fachowców lub sklep. Jednak po spojrzeniu w cennik nierzadko zastanawiamy się, czy nie było by taniej załatwić przewóz we własnym zakresie?
Jak organizuje się wypożyczalnia samochodów dostawczych rzeszów? Czy procedura wynajmu jest inna od wynajmu auta osobowego? Jedno z kluczowych pytań jakie usłyszymy od dostawcy to: na jak długo potrzebny nam będzie tego rodzaju auta? Osobie prywatnej, na jednorazowy użytek może się to średnio opłacać, gdyż przedsiębiorstwa, które mają takie auta na wynajem wolą podpisywać umowy na długoterminowe. Na przykład nowej firmie wykonawczej, która potrzebuje pojazdu do przewozu materiałów budowlanych na budowę lub dowozić na nią ekipę budowlańców. Jeżeli osoba prywatna zechciałaby pożyczyć wielki samochód części do samochodów warszawa transportowy, wówczas była by zmuszona jednocześnie wynająć odpowiedniego kierowcę bądź wykupić usługę wynajmu auta wraz z kierowcą. Poza tym należy dodać, że wynajem auta dostawczego na krótko jest znacznie droższy niż na umowę długoterminową.

czerwony tir na parkingu

Autor: Colby Stopa
Źródło: http://www.flickr.com

Zdaniem wielu właścicieli firm wynajmujących auta zainteresowanie wynajęciem samochodu dostawczego w ramach umów długoterminowych jest coraz popularniejsze. W najgorętszych okresach w roku, na rezerwację trzeba oczekiwać nawet około miesiąca. Przedsiębiorcom, które realizują różnorodne kontrakty nie kalkuluje się inwestować w zakup samochodu dostawczego na jednorazowe zadania transportowe. Bywa też, że przedsiębiorstwa dostawcze, które mają swoją flotę potrzebują nadprogramowych samochodów i zgłaszają się w tym celu do wypożyczalni. Niekiedy muszą często uzyskać do dostawcy upoważnienie na wyjazd poza naszą granicę.

Jeżeli Kowalski nie potrzebuje tak naprawdę gigantycznego tira może wybrać furgon bądź bus. Dużym powodzeniem mogą pochwalić się Peugeoty Partner, Vw Caddy, a na wieloosobowe wyprawy Nissany Primastar i Ople Vivaro. Takim pojazdem wygodnie zabierzemy całą rodzinę na udane wakacje objazdowe.