Jakie zabiegi estetyczne możemy przeprowadzić przed latem, a jakie po nim?

Nadchodzące lato jest sprzymierzeńcem upiększania swojego ciała. Zdejmowanie następnej warstwy odzieży i myślenie o zakładaniu bikini sprawia, iż chcemy coś poprawić, ulepszyć, lecz do końca nie wiemy co. Bardzo łatwo pogubić się w dużej propozycji rynku medycyny estetycznej, choć artykuły sponsorowane pozwalają z tą ofertą się zapoznać, a kliniki starają się poznać kobiece potrzeby, oferując np. rabaty na usuwanie blizn laserem.

Zdrowy wygląd naszej skóry powierzmy lekarzowi specjaliście i pomyślmy, co możemy zmienić przed latem.

zadbane usta

Autor: Nicolas Fuentes
Źródło: http://www.flickr.com

Choć w aptekach można nabyć wiele specjalnych produktów(polecamy skaner kodów kreskowych i qr) ułatwiających usuwanie blizn, są one zmianami na skórze, które zaszły na stałe i nie są łatwe do zmniejszenia kosmetykami. Nie oznacza to, iż trzeba się godzić, by oszpecały nasze ciało do końca życia, zwłaszcza, kiedy przychodzi sezon letni i kiedy odsłaniamy więcej ciała nie tylko na urlopie. Wiele kobiet chce założyć sukienkę z dużym dekoltem czy odsłoniętymi ramionami, lecz niedoskonałości na dekolcie, plecach albo rękach na to nie pozwalają. Sprawa jest jest jeszcze trudniejsza, gdy mamy bliznę na twarzy, ale współcześnie jest wiele sposobów, by się ich pozbyć lub przynajmniej uczynić mniej widocznymi. Wiele klinik oferuje nowoczesne leczenie z użyciem takich urządzeń, jak: łóżko LED, usuwanie blizn laserem,

blizna

Autor: Felix Montino
Źródło: http://www.flickr.com

terapia osoczem – aktualna oferta usuwania blizn laserem. Niwelowanie blizn może być zrobione na kilka sposobów. Metodę wybiera się w zależności od wielkości, koloru a nawet czasu powstania blizny. Kiedy odczuwamy potrzebę, idźmy do kliniki medycyny estetycznej, a doktor podczas diagnozy dobierze właściwą metodę.

Wykonajmy to sporo szybciej, najlepiej zimą albo na początku wiosny, by skóra zdążyła się zregenerować po zabiegach i nie była od razu wystawiona na silne promieniowanie słoneczne. Jeżeli mowa o usuwaniu znamion, sprawa jest zbliżona – lepiej zdecydować się na takie zabiegi jesienią i zimą, by wszystko zagoiło się do lata. Jeśli chodzi o modelowanie ust (kliknij tutaj) lub wypełnianie zmarszczek wokół oczu, pora roku jest zawsze dobra więc nie ma tu wielu przeciwwskazań, ale mimo to warto zachować pewne środki ostrożności.

Obecnie medycyna estetyczna ma wiele metod, by polepszyć urodę. Zredukowanie blizn lub znamion i modelowanie ust może spowodować, iż odzyskamy pewność siebie, znów poczujemy się lepiej w swojej skórze, a do tego będziemy wyglądać pięknie i młodo.