Kupno czy dzierżawa kserokopiarki?

Kserokopiarka jest niezwykle przydatnym narzędziem. Pozwala na tworzenie czarno-białych lub kolorowych kopii danego dokumentu w dowolnej ilości egzemplarzy.

Urządzenie to wykorzystywane jest w większości firm czy instytucji. Wykorzystywane jest popularnie przez uczniów i studentów do kopiowania materiałów naukowych, książek czy notatek.

Kserokopiarka

Źródło: kseromax.pl

Aktualnie kserokopiarki, a także urządzenia wielofunkcyjne znajdują się w każdym urzędzie czy bibliotece. Niektórzy ludzie mają również urządzenia takie do użytku domowego, choć jednak częściej używane są drukarki.

Zaintrygował Cię taki tekst? Jeżeli tak, to bez wahania kliknij też ten link. Podobne wiadomości znajdziesz również tutaj adwokat warszawa rozwód.

Zainteresowanie tego rodzaju urządzeniami można obserwować na przykładzie haseł typu „kserokopiarki wrocław”, które jest chętnie wyszukiwane w sieci. Urządzenia wielofunkcyjne posiadają równocześnie funkcje drukarki, urządzenia ksero i skanera. Zarówno one, jak i nowego typu kserokopiarki należą do urządzeń kosztownych. W momencie, gdy są potrzebne, pojawia się pytanie: czy nabywać nowe urządzenie, czy zdecydować się na wynajęcie?

Kupno nowej kserokopiarki
Kserokopiarki, jak już zostało wspomniane, są zazwyczaj stosunkowo kosztowne. Ich ceny są zróżnicowane w zależności od parametrów technicznych. Wskutek tego kserokopiarki o wyższych parametrach umożliwiają otrzymanie kopii dokumentów na bardzo wysokim poziomie, o dobrej rozdzielczości. Urządzenia takie działają również zazwyczaj dużo sprawniej. Nie każdą osobę jednak stać na tak drogie urządzenie. Ma to miejsce również w przypadku dużej liczby przedsiębiorstw, w szczególności tych funkcjonujących niedługo. Oprócz tego w przypadku tych ostatnich zakup urządzenia na stałe może być posunięciem zbędnym. Na przykład koszt nowej kserokopiarki Konica Minolta waha się w granicach od kilkuset do nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych.

Wynajem
Dla większości osób zdecydowanie lepszym pomysłem może okazać się dzierżawa kopiarki. Przede wszystkim wiąże się z o wiele niższymi kosztami niż zakup kserokopiarki nowej. W większej części przypadków także wynajem związana jest z opcją reperacji i serwisem w razie ewentualnych usterek. Użytkownik nie musi więc martwić się o naprawę usterek. Najczęściej cena, która obowiązuje osobę lub firmę dzierżawiącą urządzenie, nie jest wygórowana.

KategorieBez kategorii