Najistotniejsze witaminy dla czworonożnego przyjaciela w jego powszedniej diecie

Właścicielom czworonogów może się wydawać, że nie przydatne im są żadne suplementy albo też właściwa dieta. Jednakże ma to duży wpływ na jego rozrost i stan zdrowia a dodatkowo długość egzystowania. Znamy już witaminy, jakie powinny być podawane psom bez względu na ich rasę.

W=200

Do detalów posiadających istotny wpływ na skórę układ nerwowy, przemianę materii należą witaminy i minerały. Można je wręczyć za sprawą zamierzenie skomponowanych suplementów lub też karmy. Raz po raz więcej spółek produkujących witaminy dla psa zwraca uwagę na wyborne proporcje składników pożywnych, niską zawartość alergenów.

Kiedy do tego dołączymy wystarczające ilości witamin, mamy świetne danie dla naszego czworonożnego przyjaciela. Dwie podstawowe gromady witamin to te rozpuszczalne w tłuszczach (A, D, E, K), oraz rozpuszczalne w wodzie (B, C i innego typu). Każda z nich ma udział w tokach zachodzących w ciele psa: witaminy rozpuszczalne w tłuszczach min. reperują proces widzenia, ożywiają metabolizm wapnia i fosforu, wpływają na bieg wiązania krwi i są odpowiednimi przeciwutleniaczami. Witaminy rozpuszczalne w wodzie oszczędzają np. układ nerwowy, wpływają na poprawienie przebiegu wzrostu, podtrzymują w właściwej kondycji skórę i włosy, odpowiadają za wydajny przebieg przemiany materii. Sprawdź koniecznie polecane produkty.

Oczywiście nie każdego właściciela pupila stać na to, aby zagwarantować mu przydatną suplementację szczegółowymi farmaceutykami, niemniej to nie pretekst do tego, aby wcale nie dbać o to. Każde witaminy dla psa (zobacz ofertę na materac dla psa hunter) możemy dostarczyć wraz z pokarmem. Dla przykładu: naturalnym źródłem witaminy A są: wątroba, mleko, ryby, żółtka, jaja, drób, a także owoce i warzywa. Witaminę D dostarczymy za pomocą zwłaszcza tłuszczy pochodzących z wątroby ryb, nabiału. Jej brak może sprawiać krzywicę, tym samym warto zwrócić na nią atencję.

Obecna w artykułach pochodzenia roślinnego witamina E i B (zboża, oleje, ziarna roślin oleistych) jest naturalnym przeciwutleniaczem i cudownie strzeże komórki przed zbyt prędkim starzeniem się. Witamina K znajduje się w mięsie, jednak także w warzywach tego typu jak sałata, szpinak i pietruszka.

Nie troszcząc się o godziwe dawki składników, jakimi są witaminy dla psa w powszedniej diecie, ryzykujemy pogorszenie tężyzny fizycznej i mentalnej zwierzęcia. Ich niedobór przekłada się na problemy skórne i morfologiczne – pogorszenie wyników badań, osłabioną sierść, słabszy wzrok. Powinno się tym samym pamiętać o dobrym konstruowaniu dań dla własnego czworonoga.