Naklejki – czy zdajesz sobie sprawę jak ważną rolę pełnią w wielu aspektach naszego życia?

Odklejasz folię zabezpieczającą, przyklejasz i jest mega efekt. O czym mówimy? O naklejkach. Czy myślałeś kiedyś o tym z jaką częstotliwością spotykasz się z tą małą rzeczą, jaką jest właśnie naklejka? Ile razy w ciągu dnia się z nią stykasz i jak niezaprzeczalnie znaczącą funkcję pełni w naszym życiu? Zacznijmy od etykietek – na słoiku z powidłami, na szamponie, na opakowaniu wędliny.

Loftowy pokój nastolatka

Autor: Kids Town
Źródło: Kids Town

Automaty do naklejania etykiet na pewno bardzo ułatwiają produkcje wielu wyrobów. A cena? Metka przyklejona do produktu w sklepie to także naklejka! Naklejki w wielu przypadkach pełnią też funkcję dekoracyjną. Począwszy od dużych naklejek (kliknij naklejki z logo firmy) na ścianę – z wyciętymi pięknymi motywami, na malutkich, stosowanych przez naszych milusińskich do przystrajania przyborów szkolnych skończywszy. A co z naklejkami stosowanymi do oznaczania aut?

Kiedyś wszędzie widziało się popularne „pe-el-ki” i zielone listki, dzisiaj to w głównej mierze naklejki z numerem rejestracyjnym, ale również z informacjami o polisie ubezpieczeniowej lub ostrzegające innych kierowców, iż w pojeździe znajduje się niemowlę. Na samochodach często przykleja się również naklejki reklamowe – z logo lub nazwą marki. Nie powinniśmy zapominać o popularnych wlepkach – więcej

Chociaż negowane przez stróżów prawa – nierzadko niosą istotne społeczne przesłanie lub są po prostu nieodłącznym elementem miejskiej sztuki ulicy. Aby spełnić te wszystkie wymagania, naklejki produkuje się wieloma sposobami. Najczęściej stosowana z nich to druk cyfrowy.

Jeżeli zainteresował Cię przedstawiony problem, odwiedź serwis księgowa sierpc, gdzie znajdziesz obszerne info. Pogłęb swoje wiadomości.

Pozwala na uzyskanie relatywnie niewielkich cen przy niedużych nakładach.

naklejka

Autor: John Fischer
Źródło: http://www.flickr.com

Z takich metod korzystają najchętniej agencje reklamowe. Najmniejsze koszty daje co oczywiste druk offsetowy i fleksograficzny. Jednak dzieje się tak wyłącznie przy odpowiednio licznych nakładach – przez wzgląd na wysokie koszty przygotowania produkcji. Ostatnią z najczęściej stosowanych metod wytwarzania jest sitodruk. Tak samo jak w przypadku offsetu, charakteryzuje się dosyć wysokimi kosztami przygotowania, jednak umożliwia zastosowanie niedostępnych w pozostałych technologiach efektów, takich jak brokat. Naklejki znajdują się wszędzie w naszym świecie i możemy znaleźć dla nich wiele zastosowań.