Nie chcesz oczekiwać w zbyt długiej kolejce podczas rozliczania PIT-u w Urzędzie Skarbowym? Skorzystaj z e-deklaracji

Jak przychodzi termin złożenia deklaracji PIT do Urzędu Skarbowego tworzą się na miejscu ogromne kolejki, bo najczęściej odkładamy ten obowiązek na ostatni moment. Możemy jednakowoż uniknąć tej nieprzyjemności, jeśli zdecydujemy się korzystać z systemu elektronicznego e-deklaracje. Pozwala on na automatyczne sporządzenie formularza PIT i obliczenie podatku, a również jego wysłanie bez niezbędności posiadania podpisu kwalifikowanego.

podatek

Autor: Wilson Hui
Źródło: http://www.flickr.com
Powinniśmy jednakowoż koniecznie mieć na uwadze, aby program do wysyłania deklaracji był honorowany przez Ministerstwo Finansów. Jeżeli tak istotnie będzie, w takiej sytuacji otrzymamy po chwili od wysłania e-deklaracji właściwe potwierdzenie UPO, jakie pozwoli nam uzyskać gwarancje, iż faktycznie nasza deklaracja została doręczona do urzędu. Może się jednakowoż okazać, iż zamiast potwierdzenia otrzymamy niestety informacje o błędzie. Często znaczy to, że popełniliśmy jakiś błąd podczas wypełniania formularza, albo też zapomnieliśmy wpisać kwoty lub niepoprawnie wprowadziliśmy weryfikacyjną kwotę dochodu uzyskanego w zeszłorocznym rozliczeniu.

Jeśli ubiegłego roku jednak nie mieliśmy obowiązku rozliczania się z US, wtedy w odpowiednią rubrykę należy wpisać liczbę zero. W przypadku kiedy nie jesteśmy przekonani, czy powinniśmy wypełnić formularz PIT 36, PIT 37, lub jeszcze jakiś odmienny, można skorzystać w takiej sytuacji z wbudowanego w system e-deklaracje samouczka. Dzięki temu na pewno poprawnie się rozliczymy i unikniemy ryzyka narażenia się na problemy karno-skarbowe.

System elektronicznych deklaracji PIT 2014 – i sprawdź,umożliwia nam dodatkowo przekazanie 1 procenta na pewien przez nas wybrany cel. Aby to zrobić trzeba wybrać jedną z organizacji pożytku publicznego, jaka jest zobligowana do obierania jednego procenta naszego podatku.

Zaciekawił Cię ten wpis? To świetnie, gdyż oryginalny wpis (http://www.azcolor.com.pl/) zawiera podobne dane do omawianych.

Jeżeli zdecydujemy się przesłać deklarację znacznie wcześniej, aniżeli z końcem kwietnia, będziemy mogli wtedy liczyć na szybszy zwrot określonej nadpłaty podatku dochodowego.

W tej sytuacji należną kwotę dostaniemy na wskazany przez nasz we wcześniejszym okresie rachunek bankowy lub zostanie nam do nas przesłana poprzez usługi poczty polskiej. W tego rodzaju drugiej sytuacji od wartości należnego podatku zostanie jednakowoż odliczona opłata za wysłanie przesyłki poleconej, która wynosić będzie pięć złotych. Tak czy inaczej dobrze dokonać rozliczenia PIT realnie jak najszybciej, by tym samym mieć ten obowiązek już z głowy i nie być zmuszonym czekać zbyt długo na wszelkie ulgi czy zwrot podatku.