Ochrona drewna jest wyjątkowo uciążliwa, ponieważ zagraża mu wiele niełatwych do usunięcia robaków.

Drewno jest niezwykle popularnym materiałem, jednak zagrażają mu robaki, które mogą je zrujnować. Takie stworzenia przeważnie robią w deskach korytarze, co powoduje, że jest ono mniej trwałe i po prostu nieestetyczne. Jedynym wyjściem w takim wypadku jest zastosowanie specjalnych chemikaliów.

szkodniki jak np. spuszczela

Autor: Ratmar
Źródło: http://ratmar.com/
Popularnymi owadami, które rujnują deski są np.: spuszczel pospolity oraz wyschlik grzebykorożny. Wydrążają one tunele w deskach i powodują naprawdę ogromne szkody, przykładowo w antykach. Dlatego należy je bezwzględnie likwidować. Jeśli chodzi o zwalczanie spuszczela to jest to bardzo skomplikowane zadanie. Owad ten może przyczynić się do zniszczenia budynku. Jeżeli drewno znajduje się jeszcze w tartaku, to da się zlikwidować go mechanicznie, jednakże w ukończonym budynku nie da się tego zrobić.

Ta solidna oferta, którą przygotowaliśmy dla fanów omawianej kwestii, posiada podobne dane na to fascynujące zagadnienie – sprawdź tu.

Należy zatem odpowiednio zabezpieczyć drewno, nim się je użyje. Na pewno unikniemy dzięki temu wielu kłopotów.

Jeżeli jednakże pozwolimy na to, aby robaki wydrążyły kanaliki w drewnie, to powinniśmy jak najszybciej je uszczelnić, wlewając w nie właściwe preparaty.

Jeżeli żywo zajmuje Cię opisywana w tym tekście sprawa, to ponadto zobacz ofertę na stronie (http://robak.konin.pl/oferta/przenosniki-tasmowe). Niewątpliwie odnajdziesz w niej coś ciekawego dla siebie.

Bardzo istotne jest także to, żeby nie dopuścić do zalęgnięcia się larw w drewnie. W innym wypadku szybko może dojść do zniszczenia. To wszystko sprawia, iż zwalczanie spuszczela i innych robaków staje się wyjątkowo skomplikowane. Zdecydowanie najlepszym pomysłem jest właściwa ochrona drewna przed użyciem – spowoduje to, że być może owady w ogóle się nie zjawią – .

Trzeba także mieć w pamięci, by odpowiednio uszczelnić drewno i co roku patrzeć, czy nie pojawiają się nowe kanaliki –