Praca geodety

Zapewne wiele razy obiło nam się o uszy, że praca w geodezji to dobra fucha. Pewnie sporo młodych ludzi właśnie z tego powodu poszło na studia geodezyjne. Ale spora grupa z nich postanowiła zmienić specjalizację po kilku miesiącach. Niestety nie wszyscy nadają się na bycie geodetą. Nie jest to łatwe zajęcie. Trzeba mieć głowę na karku.

Nie tylko znać się na matematyce, ale też mieć rozeznanie przestrzenne. Geograficznych czynników tej branży nie sposób pominąć. Dodatkowo musimy również rozeznawać się w prawnych aspektach związanych między innymi z klasyfikacją gruntów. Dlatego czy to pracując, jako geodeta w przedsiębiorstwach typu geodeta strzelin czy na przykład w urzędach w dziale geodezja oleśnica trzeba pamiętać, że początkowo trzeba będzie zrobić studia i mieć praktyki, bez których nie moglibyśmy uzyskać koniecznych kwalifikacji. A geodezja łączy się nierozerwalnie z kartografią. Jeżeli, więc mamy problemy z rysunkiem technicznym i nie jesteśmy zbyt dokładni a poza tym mamy mało cierpliwości lepiej odpuścić sobie pretendowanie na stanowisko geodety.

Najważniejsza jest odpowiednia klasyfikacja

Każda postać, która przeszła przez sito kierunków licencjackich i magisterskich związanych z geografią dobrze wie, że przedmiot dotyczący gleb wcale nie jest tym najłatwiejszym. Oczywiście są proste kwestie, ale są też zajęcia związane z systematyką gleb, o której wszyscy studenci chcą jak najszybciej zapomnieć. Jednak, jeżeli zależy nam na tym, by być geodetami, to klasyfikacja gruntów musi być przez nas obłaskawiona.

geodezja

Autor: NOAA’s National Ocean Service
Źródło: http://www.flickr.com

Szczególnie, że ostatnio zmieniły się rozporządzenia związane z poszczególnymi klasami gleb. Jeżeli chodzi o klasyfikację gruntów z czysto geodezyjnego spojrzenia, to najistotniejsze jest, to czy konkretny obszar jest rolniczy czy może być przeznaczony pod budowę działki. Poza tym geodeta musi również określić, czy stawianie domu na danym terenie jest bezpieczne.

jeśli o to chodzi jest ogrom zastrzeżeń, zwłaszcza, kiedy widzi się domy postawione na terenie teras zalewowych. Terasy zalewowa nie powinny być zamieszkiwane. Mimo, to dziś pozwolenie na budowę można sobie jakoś załatwić w każdym miejscu.

Zaciekawił Cię nasz post oraz podane tu watki? Nowe informacje z witryny (http://www.bautec-lodz.pl/klatki-schodowe-z-rusztowan/) są przygotowane dla pod tym linkiem. Zachęcamy!

Ale niestety przyroda i tak zrobi swoje, dopiero w takiej sytuacji zrozumiemy, że lepiej nie igrać z przyrodą, bo niewłaściwe miejsce dla domu, to nieszczęście dla naszego dobytku