Przyswajanie egzotycznych języków obcych państw? Czemu nie!

Nauka języków obcych to mądra inwestycja na przyszłość. No tak, przecież wiadomo, że należy mówić po angielsku, bez tego dziś ani rusz, lecz jaki język poza językiem angielskim warto znać? Typów jest bardzo dużo. Zasada jest taka, że najlepiej znać dwa języki: jeden, który jest na świecie bardzo popularny, drugi zaś jakiś mniej popularny, może egzotyczny, który zachwyci potencjalnego pracodawcę, taki, co da nam przewagę nad innymi, taki wreszcie, co ograniczy do zera naszą potencjalną konkurencję.

Słowniki języków obcych

Źródło: http://www.sxc.hu

Jeśli wobec tego poszukujesz języka, którego prawie nikt nie zna, to może język bengalski. Nauka języka bengalskiego (bengalski dla każdego) (dostępność słowników, podręczników) nie jest, znaczna, jednakże przy bardziej intensywnych poszukiwaniach można znaleźć to, czego się szuka. Dobrze znać porządnie język angielski, ponieważ wiele materiałów do nauki egzotycznych, nieznanych języków jest dostępne tylko w języku Szekspira. Tak jest też z bengalskim. Dla chcącego jednak nic trudnego.

A może trochę łatwiej, ale tylko troszkę, bo język arabski to także ciężki kaliber. Nauka tego języka nie jest łatwa, jednakże szeroko dostępne słowniki czynią naukę języka arabskiego (naucz się arabskiego) bardziej przystępną. Choć to bardzo mocno odległy kulturowy obszar i rzadki język to trzeba przyznać, że świat arabski odgrywa coraz ważniejszą rolę na arenie międzynarodowej, czego wyrazem jest także wzrastające zainteresowanie tym językiem.
Schodzimy piętro niżej, będąc dalej w lesie językowego poznania. Przed Państwem język armeński. Mniemam, iż na ten język decyduje się bardzo mało osób, i w sumie nie ma co się dziwić, Armenia to mały kraj na Zakaukaziu. Nie odgrywa znaczącej roli w układzie polityczno-gospodarczym świata, jednakże nauka takich języków popłaca tym, że nie ma na przykład w naszej ojczyźnie za dużo tłumaczy z języka armeńskiego, to szansa na znalezienie własnej niszy. Nauka języka armeńskiego to raczej na początek słowniki, no chyba, że spróbujemy uczyć się ze źródeł anglosaskich. Na koniec będzie najprościej – język bułgarski. Podobny do rosyjskiego, ale mało powszechny, a szkoda, bo przecież Bułgaria to członek Unii Europejskiej i kraj niezbyt odległy.

Jeżeli zaciekawił Cię ten artykuł, zobacz dodatkowe wiadomości na ten temat. Najlepiej sprawdź sam noclegi dla pracowników warszawa, znajdziesz tu podobne informacje.

Nauka języka bułgarskiego jest przyjemna, dostępne są słowniki i podręczniki wydane w języku polskim.