Rynek nieruchomości w Polsce – dlaczego młodzi ludzie znajdują się w rzeczywiście trudnej sytuacji?

Posiadanie własnego mieszkania, również niewielkiego, gwarantuje wrażenie bezpieczeństwa. Lokale wynajmowane zawsze są własnością innej osoby – właściciel w zasadzie z dnia na dzień może wypowiedzieć umowę, zakazać dokonywania jakichkolwiek zmian w wystroju bądź posiadania zwierząt. Reasumując – nigdy nie jest się u siebie. Kupienie mieszkania jest więc oczywiście jedną z najważniejszych decyzji w życiu. Trzeba mieć to na względzie. Jak w takim razie przedstawia się rynek mieszkaniowy w Polsce?

mieszkanie od dewelopera

Autor: Images Money
Źródło: http://www.flickr.com

Niestety, mieszkania są faktycznie drogie, szczególnie w większych miastach, gdzie popyt na tego rodzaju lokale jest duży, ponieważ kategoryczna większość Polaków przenosi się do miast ze wsi, czy to do pracy, czy do szkoły. Ogromnym zainteresowaniem odznaczają się przeważnie mieszkania niewielkie, przykładowo kawalerki Wrocław (sprawdź ceny mieszkań), ponieważ ich ceny są najniższe, a wiele osób, zamierzając nabyć swoje M, musi starać się o kredyt hipoteczny na kilkadziesiąt lat, jaki nie tak łatwo jest otrzymać, w szczególności kiedy nie ma się odpowiednich zarobków i nie ma się stałej pracy. Banki w tym względzie są dzisiaj rzeczywiście bardzo ostrożne, z tego powodu niektóre osoby muszą wybierać mieszkania mniejsze, gdyż otrzymują niewielką kwotę kredytu. Ponadto, warto pamiętać że kupując mieszkanie od dewelopera (atrakcyjne mieszkania) można wziąć udział w rządowym programie pomocowym „Mieszkanie dla Młodych”. Jest to alternatywa dla osób, które nie ukończyły 35 roku życia oraz wybierają mieszkanie, którego metraż oraz cena mieszczą się w ograniczeniach nałożonych przez program.

Sytuacja lokalowa młodych Polaków jest bardzo zła. Zakup mieszkania wiąże się z ogromnym obciążeniem finansowym, a w czasach, gdy wiele osób walczy z bezrobociem bądź nie ma stałej pracy, a zarobki są naprawdę niewielkie, otrzymanie kredytu staje się coraz trudniejszym zadaniem, jako że banki chcą mieć pewność, że klient będzie jednak mógł spłacić własne zobowiązania. Niestety, aktualnie także osoby, jakie ukończyły szkołę i są pełnoletnie zazwyczaj muszą mieszkać z rodzicami.

Zaciekawił Cię omawiany wątek? Nie czekaj, tylko przeczytaj nowy tekst (http://www.dezbest.pl/uslugi/zelowanie-warszawa/), który niewątpliwie niezwykle Cię zaciekawi. Zobacz!

Czasami także osoby, które zakładając własną rodzinę nie mają alternatywy i mieszkają ze swoimi rodzicami, co nie zawsze jest komfortowym rozwiązaniem.