Czy jesteśmy w stanie spawać aluminium? Jasne, że można, istnieją różne metody. Poznaj dwa najbardziej powszechne

Choć aluminium bez problemu możemy łączyć z większością innych metali, najbardziej korzystnie przy pomocy klejenia lub mechanicznego zamocowania, to taka czynność, jak spawanie aluminium wymaga zdolności i stosowania odpowiednich praktyk. Podczas spawania łukowego aluminium z różnymi metalami, na przykład ze stalą lub miedzią, tworzą się dosyć kruche związki międzymetaliczne.

Czytaj dalej „Czy jesteśmy w stanie spawać aluminium? Jasne, że można, istnieją różne metody. Poznaj dwa najbardziej powszechne”

W jaki sposób przebiega proces cynkowania? Jakie zjawiska wtedy zachodzą? Z jakich etapów się składa?

Proces cynkowania to wiele etapów wstępnych, które poprzedzają bezpośrednie zanurzenie elementu ze stali w ciekłym cynku. Przez to może stworzyć się mechanicznie trwała i nieprzepuszczalna warstwa, która ochroni materiał przed rdzą.

Czytaj dalej „W jaki sposób przebiega proces cynkowania? Jakie zjawiska wtedy zachodzą? Z jakich etapów się składa?”

Cięcie blach plazmą – wysoka jakość agregatów a także odpowiednie grubości blach zapewniające doskonałe rezultaty

Dzięki nowoczesnym technologiom możliwe jest precyzyjne cięcie blach z zachowaniem doskonałej powtarzalności. Niewątpliwie najpopularniejszą metodą na wycinanie elementów z blachy jest bazowanie na wąskostrumieniowych agregatów plazmowych, dzięki którym jesteśmy w stanie zapewnić sobie dokładne cięcie oraz doskonałą jakość. W przypadku cięcia blach wielką rolę pełni ich grubość, jaka w przypadku stalowych tworzyw ciętych plazmą nie może przekraczać 40 mm.

Czytaj dalej „Cięcie blach plazmą – wysoka jakość agregatów a także odpowiednie grubości blach zapewniające doskonałe rezultaty”