Stosunki międzyludzkie nigdy nie są łagodne. To czyni nasze życie takie interesujące, chociaż często to przeszkadza w zwyczajnych relacjach

Nie zawsze wszystko się udaje, to wszak esencja życia, że raz jest perfekcyjnie, a potem wręcz katastrofalnie. Jeśli mówimy o egzystowaniu to jednak przez większość czasu jest stabilne i niezbyt ekscytujące. Zdecydowana większość z nas musi pracować, nie mamy pod dostatkiem czasu na spełnianie swoich pasji, nie zarabiamy tyle, ile byśmy potrzebowali. Egzystencja zatem to prosta linia, statyczne tętno, niekiedy tylko przerywane poprzez podnoszące ciśnienie wydarzenia – miłe i trochę gorsze.

małżeństwo

Autor: Ben Seidelman
Źródło: http://www.flickr.com

Jednakowo możemy powiedzieć o stosunkach międzyludzkich , które są przecież naszym całym życiem. Kiedy się zakochujemy to jakby wszystko raptownie stawało się prostsze i barwniejsze. Nie myślimy już o bolesnych momentach, napawamy się daną chwilą.

Nie zniechęcaj się – kontynuuj wyszukiwanie pochłaniających Cię wątków. Wyszukasz ich dość dużo na naszej następnej witrynie. Zapraszamy!

Jesteśmy podekscytowani i chcemy więcej takich słodkich doznań. Psycholodzy zinterpretują ten stan jako „romantyczny”, lekko filmowy, rozkoszny jak nagły wybuch wiosny w środku zimy, ale na pewno nie trwający wiecznie. Nawet w filmach o tematyce romantycznej taki stan nie trwa trwale, pojawia się jakiś problem, który wystawia na próbę nasz związek.

Taki film jednakże zawsze dobrze się kończy, a dalsze życie nie jest już pokazane. A to właśnie w nim, w tym codziennym egzystowaniu nasz związek wystawiony jest na największą próbę – prawdziwe, nieraz jednostajne, czasem bardziej ekscytujące, życie. To jest wówczas próba czasu, która wykaże czy rzeczywiście jesteśmy dla siebie stworzeni. To w tym okresie rozważają się losy naszego stosunku (wszystko co powinieneś wiedzieć na temat terapii małżeńskiej). W gruncie rzeczy to w każdym okresie może wybuchnąć kryzys, ale nie ma reguły, bo każda relacja jest przecież inna. Niektórzy mają już jednakże takie problemy w regularnej komunikacji, tak nie mogą odszukać źródła swoich problemów (a chcą!), że decydują się na terapię małżeńską.

małżeństwo

Autor: Garry Knight
Źródło: http://www.flickr.com

Taka kuracja nierzadko rozstrzyga wiele kłopotów, ale uwaga(!) działa tylko w takim przypadku, gdy w rzeczywistości dwie osoby tego naprawdę pragną. Jeśli jednak tylko jedna osoba będzie tego chciała, a druga nie będzie widziała problemu, to szansa na ocalenie związku niestety raptownie spada. Niemniej jednak, niekiedy każdy związek wystawiony jest na próbę i jakoś udaje się zażegnać kryzys bez kuracji, więc może nim się na to zdecydujemy, spróbujmy powalczyć sami, być może to się opłaci.


Wyświetl większą mapę