Wizytówki – co trzeba o nich wiedzieć? Dbaj o wizerunek swojej firmy

Historia wizytówek sięga III wieku. Za ich ojczyznę uważane są Chiny. Na terenie kontynentu europejskiego pierwsze wizytówki pojawiły się we Francji w XVII wieku. W powszechnym użytku znalazły się dwa stulecia później. Dzisiaj bardzo dużo osób nie jest w stanie sobie nawet wyobrazić, jak można obejść się bez tego małych rozmiarów kartonika.

Wizytówki mogą być naprawdę różne. Był okres, kiedy wyjątkowo popularne były wizytówki , które były bogato ozdobione.kruszywo (sprawdź więcej)Na chwilę obecną tego typu wizytówki to już przeszłość – czytaj więcej . Aktualnie zamawiane są przede wszystkim wizytówki proste. W dobie globalnej sieci komputerowej naprawdę duża grupa osób decyduje się na tworzenie swoich wizytówek. Umożliwia to kreator wizytówek online.

Wzbudzający coraz większe zainteresowanie kreator wizytówek online to możliwość wykonania własnej wizytówki w zaskakująco prosty i szybki sposób. Znaczna część tych aplikacji dostępna jest bez żadnych opłat. Projektowanie wizytówek staje się niezwykle proste, z wykonaniem własnego biletu wizytowego poradzą sobie nawet osoby, które raczej nie korzystają z takich aplikacji. Projektowanie wizytówek pozwala na wykonanie prostych, ale również bardzo ozdobnych wizytówek dla firm i osób prywatnych.

wizytówki

Autor: Paul Stainthorp
Źródło: http://www.flickr.com

Nie wystarczy tylko wykonać projekt, a następnie wydrukować wizytówkę, powinno się także wiedzieć, jak z niej korzystać. Niemało osób nie jest świadomych tego, że rytuał wymiany wizytówek podlega zasadom savoir-vivre. Chcąc być z nimi w zgodzie otrzymując od kogoś wizytówkę, powinniśmy tej osobie odwdzięczyć się swoją – netprint.pl/wizytowki/zlec-wykonanie-projektu. Z treścią , która umieszczona jest na wizytówce, którą otrzymaliśmy zapoznajemy się przy osobie, która nam ją podarowała. Wizytówek służbowych raczej nie należy wręczać na spotkaniach prywatnych.

Wizytówki prywatne mogą mieć przeróżne kształty, te wykorzystywane służbowo muszą być proste, rolę ozdoby może pełnić tylko firmowe logo. Wizytówki można wręczać albo na początku spotkania, albo na jego końcu. Uzależnione jest to od charakteru spotkania. Jeśli spotkanie jest o charakterze prywatnym, to wizytówkę wręczamy na jego końcu. Wizytówki mogą być przechowywane w specjalnym wizytowniku lub w przegródce portfela. Aktualnie zwyczaj wymienia wizytówek to zwyczaj stosowany niemal na co dzień. Warto więc poznać najistotniejsze zasady ich wymiany. Sprawi to, że nie popełni się żadnej gafy.