Wyburzenia oraz rozbiórki – kiedy powinieneś zadzwonić i poprosić o pomoc firmy wyburzeniowe

Żadna budowla nie jest wieczna. Znakiem do podjęcia stanowczych czynności są momenty, gdy budowla wykazuje zauważalne wady strukturalne, gdy można zauważyć dostrzegalne i mocne pęknięcia w ścianach konstrukcyjnych, a dodatkowo bezpieczeństwo osób przebywających w budynku jest już w dużym zakresie zagrożone.

wyburzanie

Autor: LHOON
Źródło: www.Flickr.com

Budownictwo zawsze powinno być dobrze przemyślane. Architekci i konstruktorzy planują budynki tak, żeby mogły stać lata. Niestety w Polsce czasem jest tak, iż w ramach oszczędności, inwestorzy wymuszają użycie tworzyw niższej jakości. Przez to budowle szybciej nadają się do rozbiórki, niż powinny. Na szczęście nie jest to zbyt popularna praktyka, dlatego nieczęsto trzeba przeprowadzać wyburzenia stosunkowo świeżych budowli.
Firmy wyburzeniowe są bardzo ekspercką niszą na rynku budownictwa, np. MEGA-POL.com. Pracownicy tychże przedsiębiorstw, często pracują z materiałami wybuchowymi, a ich wiedza z zakresu praw fizyki oraz konstrukcji (polecam mcrsklep system płyt magnezowych) budowli jest czasem większa niż znakomitej części architektów i konstruktorów. Wyburzenia są szczególnie niebezpieczne oraz ciężkie w miejscowościach, kiedy trzeba pozbyć się budowli, stojącej w bezpośrednim kontakcie z innymi budowlami (przykładowo kamienice łączące się ze sobą ścianami). Naturalnie, nieczęsto dochodzi to całkowitej rozbiórki zwykle cennych kamienic. Budynki, gdy zaczynają być starsze niż 50 lat, automatycznie są brane pod opiekę lokalnego konserwatora zabytków.

budynek do wyburzenia

Autor: Phillip
Źródło: http://www.flickr.com

Od tego momentu należy mieć faktycznie dobry motyw do całkowitej rozbiórki. Często się zdarza, że zawiadujący nieruchomością raczej ma obowiązek wesprzeć chwiejną strukturę, niż wyburzyć niestabilny zabytek.
Wyburzenia i rozbiórki nie mogą być dokonane przez kogokolwiek innego, jedynie przez firmy wyburzeniowe – źródła. Wszyscy mogą mieć wtedy ufność, że to zadanie będzie wykonane bezpiecznie oraz rzetelnie.

To nie jest niedroga usługa, lecz nie od dziś wiadomo, że wyspecjalizowane firmy zarabiają najwięcej, a i osoby lub przedsiębiorstwa zlecające rozbiórki zazwyczaj nie są najbiedniejsze.

Wyburzanie to chyba ulubiona zabawa każdego dziecka. Nic więc niespotykanego, iż są osoby, które także jako dorosłe lubią to robić. Czasem również u swoich pociech da się przyuważyć naturalny talent do burzenia, jeżeli umieją ustawiać konstrukcje z klocków w taki sposób, żeby wyjęcie jednego, konkretnego elementu powodowało cudowne oraz dokładne wyburzenie.