Wykaz największych zalet sprzedawanych obecnie ledowych taśm, przykładowe metody ich zastosowania.

Jeszcze do niedawna podstawowym zastosowaniem diod były urządzenia elektroniczne – większość z nas zapewne będzie pamiętać zielone lub czerwone światełka w różnych sprzętach. Potem ktoś wpadł na pomysł, że dużo niewielkich diod da się połączyć w jeden dłuższy pasek i w ten sposób w sklepach pojawiły się taśmy led.

Taśmy LED

Autor: KOBI Light
Źródło: KOBI Light
Wybór taśmy Led

Obecnie taśmy led są bardzo powszechnie wykorzystywane w nowoczesnym oświetleniu. Przez swoje właściwości używać je można w licznych zastosowaniach, nawet tam gdzie pozostałe źródła oświetlenia nie będą się sprawdzać. Najważniejszą zaletą takich diod jest to, że są bardzo elastyczne.

Kiedy będziesz potrzebować dodatkowego materiału dotyczącego takiej kwestii, kliknij, a odnajdziesz więcej pomocy tutaj (https://www.grandpol.de/). One również okażą się wartościowe!

Przeciętna taśma ma szerokość do kilkunastu milimetrów, i w pewnych odległościach rozmieszczone są na niej niewielkie diody. Każda z nich będzie się tak naprawdę składać z trzech oddzielnych kolorów, czyli zielonego, czerwonego i niebieskiego, i wszystkimi można zupełnie niezależnie sterować. Wykorzystywany jest w tym celu specjalny sterownik, jaki załącza w razie potrzeby poszczególne części diody.

Diody LED zasilane są za pomocą dedykowanych zasilaczy mających napięcie kilkunastu volt. Zastosowanie niezależnego układu zasilającego sprawia, że są bardzo bezpieczne w użytkowaniu, nie występuje w nich ryzyko porażeń, jak przy tradycyjnych układach oświetleniowych. Dodatkowo diody te są bardzo oszczędne, wykorzystanie prądu przez nie jest sporo niższe niż typowych żarówek, co ma spore znaczenie na wysokość rachunków za prąd.

Taśma Led rgb 5050Obecnie w sklepach jest bardzo duża różnorodność taśm, różniących się jasnością, kolorem i pozostałymi parametrami. Niektóre ich rodzaje są całkowicie odporne na atmosferyczne warunki, więc doskonale nadają się do pracy poza domem, niektórzy wykorzystują je nawet jako choinkowe oświetlenie. Inne odmiany, na przykład taśma led rgb 5050 doskonale sprawdzają się w oświetleniu szafek czy sufitów. Ten rodzaj taśmy posiada specjalny pasek samoprzylepny, dzięki któremu można je przykleić do niemal każdej powierzchni, bez najmniejszego problemu można je również przycinać na dowolny wymiar. Poszukaj dodatkowe informacje www