baza online komórek skradzionych.

Każdy z nas coś swego czasu zapodział. Mógł to być telefon, czy portfel z pieniędzmi i dokumentami. Najczęściej jednak nadzwyczaj boli strata rzeczy kosztownych, jakie zostały skradzione.

rodzina

Autor: Lőrincz Raul
Źródło: http://www.flickr.com
Polacy zbudowali system, który ograniczy zarazę przywłaszczania aparatów telefonicznych ( pomocy). Pierwsza platforma na świecie, dostępna bezpłatnie dla każdego, baza online aparatów skradzionych.

Jeśli masz zamiar poznać studiowany w tym miejscu temat, to kliknij tu i zdobądź pomocne szczegóły (http://stomatologiacichon.pl/) także w analogicznym serwisie.

W przypadku kradzieży, eksploatatorzy mają trudność z rozpoznaniem swoich telefonów. IMEI to osobliwy numer identyfikacyjny, lub numer seryjny, który mają wszelkie telefony komórkowe. Jest to zazwyczaj połączenie 15 znaków, jakie można znaleźć na srebrnej nalepce na tyle telefonu i pod akumulatorem. System w prosty sposób udaremni rejestrowanie skradzionych telefonów i ponowne wprowadzenie ich do sprzedaży w jakimkolwiek kraju, gdzie działa baza, o ile telefon został w niej zarejestrowany. Jeśli ktoś będzie próbował podłączyć do sieci, względnie zbyć pochodzący z kradzieży telefon komórkowy, uruchomiony zostanie automatycznie alarm, a system przekaże informacje o adresie IP, z jakiego usiłowano wystawić telefon do sprzedania w internetowych serwisach aukcyjnych, czy też ogłoszeniowych. Sekcja bezpieczeństwa wyśle tę informację do organów ścigania i do operatorów.

reklama

Autor: Lőrincz Raul
Źródło: http://www.flickr.com
Na podobnej zasadzie funkcjonuje baza skradzionych rowerów (zobacz na stronie wejść). Teoretycznie powinna istnieć co najmniej jedna taka baza w Polsce prowadzona przez policję.

Baza skradzionych rowerów ma służyć przede wszystkim kupującym rower używany, żeby nie nabyli przedmiotu skradzionego, także poszkodowanemu, aby nagłośnić i upublicznić fakt kradzieży roweru.