Nowa rola kuchni

Nadeszły zmiany – w kuchni przyjmujemy gości i razem odcedzamy makarony. Żadne spotkanie nie odbędzie się bez zapraszającego stołu albo przynajmniej kącika przy wyspie. Jedynie wówczas będziemy aktorami w teatrze woni.

Kuchnia już od dawna przypomina salon. Są w niej półki z książkami, pufy, kąciki do dziecięcych zabaw. Dziś życie toczy się w kuchni.

nowoczesna kuchnia

Autor: Graham Hill
Źródło: http://www.flickr.com

Jeśli nosimy się z zamiarem kupna nowej kuchni, w sieci znajdziemy wiele firm, w których profesjonalna i wykwalifikowana kadra zajmie się przygotowaniem projektu, wykonaniem oraz stycznik hydroforu montażem mebli kuchennych. Wystarczy, ze wpiszemy w przeglądarce frazę: meble kuchenne na zamówienie (strona firmowa). Niesamowicie dużą wartością mebli dla nas zaprojektowanych, jest możliwość ukrycia sprzętów gabarytowych (np. lodówek) i urządzeń stosowanych w gospodarstwie domowym. Takich perspektyw nie dają nam standardowe zestawy mebli. Pamiętajmy jednak, iż inwestycja w kuchnię na wymiar jest niemałym wydatkiem, więc pośpiech nie będzie dobrym doradcą. Lecz bywają sytuacje, że jednak lepiej na początku dopłacić, by następnie cieszyć się praktyczną kuchnią przez dłuższy czas. Może to moda na slow life, może powrót do tradycji, kiedy to mieszkańcy domu przykładnie spotykali się przy stole na śniadania, obiady i kolacje? Tak czy inaczej stół w naszych domach zaczął pełnić istotną funkcję.

kuchnia

Autor: David Wilson
Źródło: http://www.flickr.com

Meble do kuchni to inwestycja na lata, toteż przed ”wycieczką” do salonu meblowego poszukajmy inspiracji w Internecie czy magazynach wnętrzarskich (dodatkowe informacje). Bezpiecznie jest pokusić się o klasyczne modele, które dobrze zaprezentują się praktycznie w każdej aranżacji mieszkania i pozostaną z nami na długie lata. Dobrze, jeśli współgrają ze stolarką w mieszkaniu.

Jakich stołów należy szukać? Długich. Co najmniej na sześć, osiem osób. Szklanych i metalowych, antycznych i z surowych desek – w zależności od potrzeb i gustu.Przysłowiową kropką nad „i” niech będą krzesła z siedziskami tapicerowanymi lub twardymi. Trzeba przyznać, że bardziej eleganckie i komfortowe są te pierwsze, mimo to decydując się na takie krzesła, należy zwrócić uwagę na jakość materiału pokrywającego siedziska gdyż na tkaninie łatwo o zaplamienia. Nie jest to więc najlepsze rozwiązanie do mieszkań, w których przebywają dzieci i zwierzęta.
KategorieBez kategorii