Osuszacze które zezwalają skutecznie zwalczać wilgoć

Wilgotność w ścianach jest niezwykle niesprzyjająca dla struktury obiektu, pomniejsza jego żywotność, uszkadza tynki, a także posiada szkodliwy wpływ na zdrowie ludzi.

Odpowiednie ubezpieczenie budynku przed niszczycielskim oddziaływaniem wilgotności wymaga dokładnego wskazania źródeł zawilgoceń, a dopiero później osuszania.
Osuszacze Opole, bądź Katowice to sprzęty ułatwiające utrzymanie należytego pułapu wilgotności w budynkach. Więcej dodatkowych informacji przeczytasz pod tym linkiem osuszacze opole. Pozwalają skutecznie walczyć z wilgocią, która przyspiesza rozkwit pleśni, grzybów, także rdzy. Osuszacze powietrza(polecamy rekuperator marley) mają ogromne przeznaczenie w mieszkaniach, książnicach, piwnicach, garażach, suszarniach, pokojach ze sprzętem elektronicznym, przy pracach renowacyjnych.
osuszacz powietrza

Autor: US CPSC
Źródło: http://www.flickr.com
Aby osuszanie budynków Opole miało sens, budynek musi mieć dobrą izolację poziomą i pionową. Istnieją osuszacze sorpcyjne i osuszacze kondensacyjne. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej koniecznie zobacz stronę opole osuszanie budynków. Procedura sorpcyjna polega na tym, że zasysane powietrze idzie przez pochłaniacz. Po podgrzaniu jest zwracane do pomieszczenia, a wilgotność odprowadzana jest przez okno rurą z tworzywa syntetycznego. W trakcie osuszania materiał sorpcyjny jest cały czas regenerowany, nie traci zdolności pochłaniania wilgoci.

W metodzie kondensacyjnej mokre powietrze zasysane jest tylko z osuszanego pomieszczenia, przenika do parownika, w jakim występuje skroplenie wilgoci. Pozyskana w ten sposób woda opada do zbiorniczka, jaki trzeba opróżniać.

Pozbawione wilgotności powietrze zostaje podgrzane do temperatury pokojowej i jeszcze raz wprowadzane do pokoju. Przed rozpoczęciem osuszania uszczelnia się okna i zabezpiecza kratki wentylacyjne.