Śliczne elementy ozdoby do ożywienia ogrodu

Ogród to nasz indywidualny zmniejszony kawałek natury. Jeżeli dążymy do stworzenia w nim namiastki naturalnego zakątka, z pewnością znajdziemy zakątek na kompozycje z kamieni.

Na małej działce w mieście można urządzić koło domu miły mały ogród. Zanim zaczniemy projektowanie, bierzemy pod uwagę każdy szczegół. W miejskim ogrodzie niezmiernie ważne jest stworzenie iluzji większej powierzchni, jak również nasadzenie właściwych roślin. Kamień otoczak, to kamień o okrągłych kształtach, uformowany przez tarcie i uderzania się o siebie w korytach rzek.

ogródek

Autor: Ulbrecht Hopper
Źródło: http://www.flickr.com
Jego jasnoszara kolorystyka ma duże zastosowanie w aranżacjach ogrodowych, często używany do kompozycji oczek wodnych, skalniaków, dekorowania skwerów, zieleńców, kwietników, pasków wokół budynku. Stosownie dopasowane i zastosowane otoczaki białe pozwolą zwiększyć walory estetyczne dowolnego ogródka. Warto stworzyć miejsce otoczone krzewami i drzewami, a jako kontrapunkt zasadzić krzew lub bylinę przepięknie kwitnącą lub zmieniającą barwy na jesieni . Niesłychanie ważna jest wartość użytych materiałów. Szykownie wygląda kostka z kamienia, lecz można także wybrać otoczaki białe, które to ślicznie akcentują piękno frontu lub dyskretnie wtopi się w gąszcz roślin – dostaniesz je na kohut-kamien.pl.

Intryguje Cię, co to są moje źródła (https://proformasport.pl/kontakt/)? Jeżeli tak, to musisz wejść w poniższy link i tam odkryjesz masę ciekawych wiadomości na ten temat.

Jeśli wolimy, by niewielka działka miała atrakcyjny wygląd, trzeba zwrócić uwagę na pasujące zestawianie wszystkich części. Otoczak biały to fragment skał, kawałeczek gór, które są podstawą i czymś stabilnym.

Jest tajemniczy i skupia na sobie uwagę. Doskonale komponuje się z innymi surowcami stosowanymi do kształtowania obszaru wokół domu, lecz przede wszystkim podkreśla kolor roślin. Otoczaki białe w ogródku można uwzględnić w różny sposób. Czasem starcza parę skalnych odłamków albo nawet jeden kamień, żeby utworzyć niespotykaną strukturę. Poszukując różnych pomysłów, warto czerpać wzory z natury. Ogródek powinien naśladować naturę, dlatego do jego realizacji najkorzystniej wybierać kamyki o podobnym pochodzeniu. Do tworzenia klombów idealnie się nadają otoczaki białe i fragmenty skał wydobywanych w kamieniołomach.