Staraj się o odszkodowanie za opóźnienie lotu oraz uszkodzenie zawartości bagażu

Podróżując po świecie czasami zdarza nam się poruszać samolotem. Jest to jedna z bezpieczniejszych form transportu, ale często niesie ze sobą pewnie niedogodności – może to być opóźniony lot tudzież zniszczenie bagażu.

bagaże

Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu
Gdy zdarzy się, że nasz bagaż ulegnie uszkodzeniu bądź będzie zgubiony, od razu trzeba zgłosić to odpowiedzialnym za lot jednostkom.

Kliknij bez obaw ten link i użyj linku (https://www.poltrading.com.pl/clark-wynalazca-wozkow-widlowych.htm), aby dowiedzieć się więcej danych na prezentowany tutaj temat – one również Cię zainteresują!

W przypadku uszkodzenia bagażu koniecznym warunkiem jest uzupełnienie specjalnego formularza. Kiedy walizka zostanie zniszczona, linie lotnicze z reguły proszą o podanie rachunku z nowej walizki i zwracają nam ten koszt. Trudniej będzie, gdy ulegną zniszczeniu rzeczy znajdujące się w walizce, wtedy zwrot pieniędzy może odbyć się przez pokazanie paragonów z zakupionych rzeczy. Jeśli ich nie mamy, linie lotnicze obliczą wartość przez wagę bagażu. Zalecane jest więc nie zabierać ze sobą cennych rzeczy, które łatwo mogą ulec uszkodzeniu. Gdy spotyka nas odszkodowanie za odwołany lot też nam się należy.

Opóźniony tudzież odwołany lot przynosi ze sobą dużo straconego czasu na lotnisku, w niezbyt wygodnych warunkach. Kiedy lot jest opóźniony przewoźnik musi zapewnić czekającym pasażerom posiłki a także napoje na okres oczekiwania, a gdy trwa to kilka godzin także nocleg. Jeśli w miejscu docelowym pojawimy się więcej aniżeli trzy godziny po planowanym przyjeździe możemy starać się o odszkodowanie u przewoźnika. W przypadku kiedy został odwołany lot odszkodowanie może zostać nam wypłacone tudzież przewoźnik może zaoferować nam podróż w innym terminie.

Lotnisko

Autor: Nelson L.
Źródło: http://www.flickr.com
Odszkodowanie otrzymamy również, gdy oferowane zastępcze połączenie bardzo różni się od początkowego, na przykład w kwestii przesiadek lub też czasu podróży. Lotniska próbują jak najlepiej zatroszczyć się o klientów, którzy zmuszeni są oczekiwać na opóźniony bądź zastępczy lot.

Kiedy spotka nas sytuacja, w której zostaliśmy zmuszeni, by oczekiwać na lot, dobrze jest ubiegać się o zwrot kosztów od przewoźnika. Ważne jest jednak, żeby mieć konkretne uzasadnienie i przedstawić je stosunkowo jak najszybciej przewoźnikowi, tak aby można było je z pozytywnym wynikiem rozpatrzyć i zwrócić nam koszty.