Urządzanie mieszkania – które style są współcześnie najczęściej wybierane przez Polaków?

Urządzając swoje mieszkanie kategoryczna większość osób decyduje się dziś na konkretną stylistykę. Rzecz jasna, połączenie paru różnych stylów może zapewnić faktycznie nietypowy rezultat, należy jednak pamiętać, że w takiej sytuacji rzeczywiście trudno osiągnąć harmonię. Jakie style w takim razie cieszą się współcześnie największym zainteresowaniem?

Dużo osób preferuje styl nowoczesny. Cechuje się on prostymi formami, brakiem nadmiernych ozdobników oraz soczystymi wyraźnymi kolorami. Część osób decyduje się wówczas na kupowanie mebli w kontrastowych barwach, na przykład białej i czerwonej albo białej oraz czarnej. Meble w stylu nowoczesnym są dziś powszechnie dostępne na rynku, więc z pewnością nie będzie się miało dużych trudności z wyborem najlepszych artykułów – zobacz .

łazienka

Autor: Magnus Hagdorn
Źródło: http://www.flickr.com

Poza stylem nowoczesnym ogromną popularnością wyróżnia się styl skandynawski, prosty, nawiązujący do natury. Rządzą w nim meble wykonane z prawdziwego drewna, które są dosyć trwałe, a jednocześnie świetnie się prezentują. Styl skandynawski preferuje jasne kolory, w szczególności biały. Świetnie sprawdzają się również różne odcienie szarego. Rzeczywiście interesującym rozwiązaniem są białe meble do łazienki. Dlaczego? Zazwyczaj przez wzgląd na fakt, że polskie łazienki niekiedy mają dość niewielkie rozmiary.

Masz jakiekolwiek kłopoty ze znalezieniem wiarygodnych wiadomości? To zerknij na tekst (https://englander.com.pl/wampirzy-lifting-wroclaw/) opublikowany w tym serwisie a zobaczysz, że to jest wszystko, co konieczne.

Wykorzystanie ciemnych kolorów mogłoby je dodatkowo optycznie pomniejszać, co nie jest korzystnym rozwiązaniem. Wobec tego, znacznie lepiej sprawdzają się jasne barwy. Styl skandynawski jest popularny również z jeszcze jednego powodu – udekorowanie mieszkania w tej stylistyce jest najczęściej dość tanie. Mekką wszystkich miłośników podobnych rozwiązań będzie więc oczywiście duży sklep z meblami i dodatkami, jaki proponuje bogaty wybór produktów w atrakcyjnych cenach. Kolor biały jest charakterystyczny również dla stylu prowansalskiego, nawiązującego do wyposażenia francuskich domów wiejskich i stylu shabby chic, co w przełożeniu na język polski oznacza „stary szyk”.

Wiele osób decyduje się także na styl francuski, jaki jest bardzo bogaty i lubuje się w wystawnych, bogato zdobionych meblach oraz dekoracjach. Reasumując – szeroki wybór stylów powoduje, że każda osoba będzie mogła wybrać rozwiązanie dla siebie.