Wszystko, co z bazami danych związane jest

Zdajemy sobie sprawę, że gdy chcemy zdobyć nową wiedzę, to należy poznawać nowe rzeczy. Identycznie jest w chwili, gdy chcielibyśmy sprawdzić jakieś prawidłowości przy dużej zbiorowości danych. Nie jest prosto wyciągać wnioski, kiedy posiadamy bardzo dużo danych. Ale big data to nie kłopot, gdy znajdziemy obok siebie ludzi znających się na łączeniu i analizie danych. Przez dobry zespół ludzi będzie można bez dużych problemów sprawić, że udostępnione dane będą niewyczerpanym wręcz źródłem wiedzy.

Dlatego gdy naprawdę posiadamy dużo danych to najlepiej by wzięli się za ich obróbkę zawodowcy, czyli ludzie, którzy faktycznie wiedzą o co chodzi. To sprawi, że po pewnym czasie da się korzystać z nowej wiedzy, wiedzy, która została stworzona na podstawie zbiorowości danych – zobacz .

Co można zrobić z danymi?

analityka danych

Autor: Przemek Zawadzki
Źródło: http://www.flickr.com

Kiedy już posiadamy zbiór jakiś danych należy zabrać się za ich analizowanie. Nie możemy robić tego bez planu, bo trzeba wiedzieć, co chcemy zrobić i w jakim celu się to będzie robiło. Za to wszystko odpowiedzialni są analitycy. Cała ich analityka danych jest powiązana ze zdobyciem danych, jeżeli nie otrzymali już zbioru pewnych danych.

Jeśli masz za zadanie poznać taki temat bardziej i chcesz przestudiować zagadnienie pod innym kątem, to więcej znajdziesz w treści (http://www.inte.com.pl/Ekonomiczne-prasy-krawedziowe-i-nozyce-gilotynowe-HEZINGER-B-Line) artykułu, który jest pod tym linkiem.

Kolejny krok polega na ich analizie oraz wykorzystaniu lub przygotowaniu do dalszego użytkowania. W związku z tym, że jesteśmy bombardowani ogromną ilością danych często już sami nie wiemy, w co wierzyć i nie do końca wiemy na podstawie, jakich danych wyciągać wnioski.

przechowywanie danych

Źródło: flickr.com

Jednak my zwykli Nowakowie nie mamy obowiązku się, aż tak szczegółowo roztrząsać. Najistotniejsze, żeby byli w stanie to ogarnąć analitycy danych. To daje możliwość na uporządkowanie różnorodnych danych pod określonym kątem, a co za tym idzie mogą również odrzucić dane, które nie pasują do konkretnej zbiorowości. Właściwa selekcja danych jest niesamowicie istotną częścią pracy analityka. Cała praca to też sensowna integracja danych. Do tego niezbędne są odpowiednie technologie informatyczne. Pozwalają one gromadzenie faktycznie sporej ilości informacji w jedynym zbiorze. Najczęściej integrowane są dane z paru firm.

Może Cię też zainteresować: datarino.com/case-study/bankowosc