Banalne, łatwe oraz lekkie styropiany dachowe w montażu są znakomitym wyjściem dla dachów płaskich

Płyty styropianowe stosowane są do profilowania powierzchni płaskich, takich jak tarasy, płaskie dachy oraz inne, takie jakim chcemy nadać spadek czy też dobre pochylenie w celu usunięcia wody opadowej, odprowadzenia wody na nawierzchni do otworów spustowych czy też rynien oraz uniknięcia przypadków zalegania śniegu.

Stryopian

Autor: Neeta Lind
Źródło: http://www.flickr.com

Zastosowanie tego rodzaju rozstrzygnięcie jest wiele tańsze, bo styropian dachowy jest towarem bardzo lekkim, wysoko powstrzymującym ciężar dachu, zaś styropian jest łatwy i szybki w montażu.

Kliny styropianowe używa się w obróbkach papowych na dachach płaskich pokrytych papą termozgrzewalną. Ich koronnym zadaniem jest zmniejszenie kąta załamania papy, tak aby woda deszczowa nie nagromadzała się w pobliżu kominów, świetlików, murów czy ogniomurów oraz innych nawierzchni pionowych. Kliny styropianowe montuje się za sprawą kleju bitumicznego, który jest trwale plastyczny. Jak używamy kliny nie oklejone papą, trzeba je przykryć pasem papy podkładowej, by zabezpieczyć przed stopieniem styropianu w toku zgrzewania papy.

Zobacz również:

Projektując krycie dachu płaskiego, jego kształt i pochylenia, często zapomina się o zaprojektowaniu usuwania wody z każdego miejsca na powierzchni dachu. Woda opadowa często natrafia na drodze przeszkody, między innymi kominy, świetliki, mury lub nadbudówki na dachu. Dzięki zastosowaniu klinów woda jest odprowadzana do rynien. Styropian (kup styropian xps) dachowy ma nader dobre cechy izolacyjne w niskich temperaturach bądź w środowisku o dużej wilgotności.

Oprócz tego nie nasiąka wodą oraz jest nadzwyczaj lekki oraz bezproblemowy w montażu na dachu. Styropian dachowy posiada długą żywotność i jest trwały na bakterie, grzyby oraz pleśnie – klik. Wolno go wykorzystywać na dachy nowiutkie oraz odnawiane.

Proponowany jest do utworzenia termoizolacji i odprowadzenia wody opadowej z powierzchni dachów płaskich, zaś dzięki atutem takim jak prostota montażu, lekkość, styropian dachowy może śmiało zastąpić bardziej mozolne tworzywa budowlane.