Jak poprawić efektywność – innowacyjne napędy liniowe gwarancją sukcesu na zwiększenie wydajności produkcji

Większość ludzi prawdopodobnie słyszało nie raz z przeróżnych środków masowego przekazu, ile kosztuje zastój produkcji. Dla uznanych graczy taki zastój liczy się nawet w milionach dolarów. Używanie odpowiednich urządzeń do produkcji może przynieść odwrotny skutek – miliony zysków. Jak?

automatyka

Autor: Stuart Grout
Źródło: http://www.flickr.com
Faktem jest, że w dzisiejszych czasach najważniejszym wyznacznikiem, decydującym o zysku ze sprzedaży jest cena. Im niższa, tym większe szanse zdobycia potencjalnych klientów. Aby więc zyskać obecnie klienta, należy być szybkim i bardzo wydajnym. (śruby trapezowe) Cel jest jak najbardziej możliwy do zrealizowania, gdy postawimy na nowatorskie napędy liniowe.

Napędy liniowe używane są prawie w każdym aspekcie naszego codziennego życia. Wykorzystywane są one, między innymi, w kolejach miejskich, dyskach twardych (do przemieszczania głowicy), w łóżkach szpitalnych – do regulacji materacy. Doskonale sprawdzają się w sytuacjach, w których mamy do czynienia z masowym pakowaniem produktów. (łożyska liniowe) Uwzględniając ich ciche funkcjonowanie oraz maszyny do produkcji pelletu brak stwarzania zanieczyszczeń, napędy liniowe znajdują zastosowanie coraz częściej do aplikacji wymagających sterylności Stąd też ich użycie też w przemyśle spożywczym czy medycznym. Napędy liniowe używane są także w mechanizmach odpowiadających za zamykanie okien, mechanizmów bicia dzwonów, oraz – a może głównie – w liniach produkcyjnych (przy obrabiarkach sterowanych numerycznie).

Dzięki napędom liniowym firmy produkcyjne są w stanie znacząco powiększyć i zautomatyzować wiele prac produkcyjnych, co również przekłada się na zwiększoną wydajność maszyn produkcyjnych, ale także mniejszą pracę człowieka. W wielkim skrócie mówiąc, dzięki zastosowaniu napędów liniowych mamy możliwość wyprodukować więcej za mniejszą cenę w tym samym czasie.

Ile są warte napędy liniowe?

fabryka

Źródło: http://www.flickr.com/
Nowatorskie napędy liniowe oparte o silniki liniowe zyskują coraz większą popularność. Ich koszt nabycia jest zbliżony do standardowych napędów liniowych- Bibus Menos. Ale różni je jednak gotowość do dłuższej pracy przy znacząco większym obciążeniu. Natomiast prędkość ich ruchu nie jest już mierzona w obrotach na minutę, ale w metrach na sekundę. Jak mówią eksperci, z czasem napędy liniowe działające na silniku liniowym mogą okazać się tańsze w eksploatacji. A to dzięki – głównie – wysokiej trwałości i niskiej awaryjności.