Jak wykonać oryginalną, niepowtarzalną koszulkę, najczęściej używane techniki drukowania na odzieży.

Kolorowe koszulki to jeden z najpopularniejszych ubiorów, ubierany chętnie zarówno przez młodzież jak i przez starszych. W sklepach z odzieżą jest ich ogromny wybór najróżniejszych kolorów i wzorów, ale jeżeli ktoś będzie chciał mieć coś naprawdę wyjątkowego, to również ma dużo możliwości.

Koszulki z nadrukiem

Autor: Sam Howzit
Źródło: http://www.flickr.com
Ostatnie kilka lat przyniosły ogromnie dynamiczny rozwój technik drukowania na tkaninach oraz materiałach, starsze techniki zostały mocno usprawnione, pojawiły się także nowe. Z tego też powodu koszulki z własnym nadrukiem stają się coraz bardziej popularne, szczególnie pośród dzieci i młodzieży. Będą się też do tego przyczyniać różne firmy, które się zajmują produkcją tego typu rzeczy, oferują one nadruki na koszulkach, czapeczkach, kubkach i tym podobnych częściach garderoby.

Tego typu usługi są obecnie bardzo tanie, przykładowo przy koszulkach ich koszt jest porównywalny z zakupem gotowej w jakimś sieciowym sklepie, a można jednak mieć co swojego. Przy części technik są tak duże możliwości, że wydrukować się da tak naprawdę dowolne zdjęcie.

Jedną z najbardziej popularnych współcześnie technik nadruków są specjalne drukarki. One właśnie umożliwiają wykonanie każdego wzoru, czy jest to fotografia, czy jakiś inny motyw. Technologiczny postęp spowodował, że współcześnie urządzenia te mają niewielkie rozmiary i w nadają się nawet do domowych zastosowań, choć najczęściej wybierają je właśnie firmy zajmujące się oferowaniem tego typu gadżetów.

Takie niewielkie drukarki bardzo dobrze sobie radzą z wieloma odmianami odzieży, również świetnie można przy ich pomocy drukować koszulki z nadrukiem bądź kupić je w sklepie z koszulkami. Najmniejsze modele posiadają wymiary które się zaczynają od czterdziestu centymetrów, co jest całkowicie wystarczające do większości zastosowań.

Sama technika drukowania jest bardzo podobna, jak w klasycznych drukarkach, na specjalnym roboczym blacie rozkłada się element ubrania, a następnie drukująca głowica nakłada odpowiednie farby. Po utrwaleniu całości otrzymany nadruk firmy Tritex – (druk cyfrowy na tkaninach) jest bardzo odporny i wytrzyma zapewne więcej niż sama koszulka.