Poszukiwanie zawłaszczonych smartfonów

Często zdarza nam się coś zgubić, zazwyczaj jednak nadzwyczaj boli zguba rzeczy drogocennych, jakie pozostały ukradzione.
Skradzione telefony w kilku łatwych krokach dodamy go do bazy, ażeby utrudnić handel skradzionymi telefonami.

Tu za darmo i w nieskomplikowany sposób sprawdzimy czy telefon, jakiego używamy, bądź zamierzamy kupić pochodzi z legalnego źródła (NagrodaZaInfo – na temat skradzionego telefonu).

Zaabsorbował Cię prezentowany tekst? Jeżeli tak, to kliknij ten link – to bardzo użyteczna witryna (https://grano.pl/maki-straczkowe), która także będzie dla Ciebie wartościowa.

W pierwszej kolejności natomiast trzeba zameldować to na policji, ażeby otrzymać potwierdzenie zgłoszenia wykroczenia. Jeśli ktoś użyje skradzionego telefonu, operator będzie go mógł namierzyć za pomocą unikalnego numeru seryjnego telefonu. Jest to zazwyczaj kombinacja 15 znaków, które można znaleźć na srebrnej naklejce z tyłu telefonu i pod akumulatorem. System w prosty sposób uniemożliwi rejestrację skradzionych telefonów i powtórne wprowadzenie ich do sprzedaży w każdym kraju, gdzie działa baza, jeżeli aparat telefoniczny został w niej zapisany.

Baza skradzionych rowerów zezwala na łatwiejsze odzyskanie skradzionego roweru i jest absolutnie za darmo. Zezwala na prędką weryfikację przez zakupem używanego roweru czy pochodzi z kradzieży ( skradzionych rowerów). Przynosi to możliwość zwiększenia ilości odnalezionych skradzionych rowerów nie jedynie w Europie.
wykład

Autor: University of Liverpool Faculty of Health
Źródło: http://www.flickr.com
Kupując rower, lub części rowerowe na aukcji online, lub od osoby nieznanej w prosty sposób sprawdzimy czy sprzęt jest legalny, czy pochodzi z kradzieży i czy po jego kupnie nie grozi nam zarzut paserstwa, za który zagraża odpowiedzialność karna.

Baza skradzionych rowerów ma służyć zwłaszcza kupującym rower użytkowany, by nie kupili przedmiotu skradzionego, także poszkodowanemu, aby nagłośnić i upublicznić zjawisko kradzieży roweru.