Specjalista, który zna się na zębach – czy łatwo być dentystą?

Kiedy okazuje się, że nasze zęby nas bolą wtedy dopiero zaczynamy myśleć o tym, by pójść do lekarza. A tak naprawdę trzeba pomyśleć o tym zdecydowanie wcześniej. Bo dentysta mili Państwo to człowiek, który jest po to, by sprawić, by nie borykać się z bólem zębów. Niestety w naszym Polsce często jeszcze wiele osób zapomina o wizytach kontrolnych.

Gabinet dentystyczny

Autor: jamesvandyke
Źródło: http://www.flickr.com
Kiedy zęby nam nie dokuczają i tak powinniśmy iść do stomatologa raz na sześć miesięcy, by sprawdził czy wszystko dobrze wygląda. Prawda jest taka, że zanim zęby zaczną boleć stomatolog (zobacz doktor cichoń) jest w stanie zauważyć zmiany i zapobiec ich rozprzestrzenianiu się, a co za tym idzie zapobiegnie bólowi zęba. A wszyscy, których bolał ząb doskonale wie, że jest to jeden z bardzo trudnych do zniesienia bóli. Tak, więc zamiast wzbraniać się przed następną wizytą u stomatologa powinniśmy pójść i sprawdzić, jaki jest nasz stan uzębienia.

Może Cię zainteresować:

Zęby w perfekcyjnym stanieWielu rodziców dziwi się, że ich dziecko boi się pójść od gabinetu dentystycznego. Niestety nie powinni się dziwić. Jako rodzice nie dbamy o to, by dziecko dentysty się nie bało. A warto pójść na pierwszą wizytę do dentysty z dzieckiem, w momencie, gdy nie ma ono jeszcze żadnego kłopotu z zębami. Po to żeby maluch poznał takie miejsce. Niektórzy uważają, że to nie uczy dziecka odporności na nowe i że w życiu nie da się dziecka tak do wszystkiego przygotować, więc czemu w tej kwestii tworzyć cieplarniane warunki? Jednak stomatolog to doktor, do którego każdy musi chodzić przez wiele lat.

Warto, więc stworzyć warunki, które doprowadzą do tego, że dziecko będzie lekarzowi ufało, zamiast z pierwszej wizyty z próchnicą robić dziecku armagedon. Z tego powodu jeśli mamy dzieci dobrze samemu świecić przykładem i pokazywać, że bywamy u stomatologa i po wizycie dobrze się czujemy i dziecko również powinniśmy oswajać z gabinetem dentystycznym.

Poza tym nigdy, w żadnym razie nie można dziecka straszyć jakimkolwiek lekarzem, bo w takiej sytuacji dopiero stworzymy małego histeryka, z którym pójście nawet do doktora rodzinnego będzie wyprawą którą ciężko będzie wytrzymać.