W jaki sposób reklamować własną gastronomię?

Posiadanie restauracji to cel wielu osób, jednakże nie wszyscy mają tego świadomość, że biznes taki wcale nie jest łatwy. Restauracja to przede wszystkim ogromne nakłady finansowe, duże miesięczne koszty działania oraz masę obowiązków, jakimi można obdzielić parę osób. Problemem restauratorów jest również duża konkurencja, jaka wymusza zredukowanie kosztów funkcjonowania bądź wydawania dużych środków na akcje reklamowe. W jaki sposób promować lokal restauracyjny?

Większość z nas myśląc o reklamowaniu restauracji natychmiast myśli o rozdawaniu ulotek w najbardziej uczęszczanych częściach miasta. Na nieszczęście takie postępowanie nie każdorazowo jest zalecane. Mieszkańcy ludnych miast atakowani są materiałami reklamowymi z każdej strony, zatem niezwykle rzadko przykładają do nich uwagę. Ulotki również nieszczególnie pasują do restauracji o wyższym standardzie, toteżi to winniśmy wziąć pod uwagę.

restauracja

Autor: Elliott Brown
Źródło: http://www.flickr.com

Jaki zatem powinien wyglądać marketing – tablice reklamowe restauracji? Nie ma uniwersalnej odpowiedzi na tak zadane zapytanie. Trzeba pomyśleć głównie o obecności w serwisach skupiających społeczność, na których będziemy informować o bieżących promocjach oraz zmianach menu. Interesującym materiałem będą także zdjęcia przedstawiające oferowane potrawy.

Aby ściągnąć klientów należy pomyśleć nie tylko o świetnej kuchni, ale także atmosferze. Rozsądnym postępowaniem będzie zaproponowanie klientom dodatkowych udogodnień w tym na przykład dostępności sieci wifi reklama. Dzięki świetnym opiniom na temat naszego obiektu wśród klientów zagwarantujemy sobie doskonałą i zupełnie darmową reklamę.

Koszty tego typu udogodnień nie powinny być wysokie, a korzyści rzeczywiście istotne. Trzeba pomyśleć też o kilku innych kuszących udogodnieniach, których nie proponuje jeszcze nikt w mieście. Jedynie wyprzedzając konkurencyjne lokale restauracyjne o krok zagwarantujemy sobie niemałą grupę klientów, a co za tym idzie spore zyski. Warto zatem mieć to w pamięci i nie obawiać się eksperymentowania z nowościami technologicznymi.