Właściwy sposób na wprowadzenie oszczędności w korporacji

Nie musisz być orłem biznesu, żeby co nieco o prowadzeniu firm wiedzieć. Wiesz dla przykładu co oznacza abstrakt „IT”. Tak, skrót, nie idzie tu wszakże o angielski leksem tłumaczony jako „to”.

crowdfunding

Autor: Simon Cunningham
Źródło: http://www.flickr.com
Człon „it” to skrót od „Internet Technologies”, czyli „technologie internetowe”.
W tej specjalności wiele określeń jest zapożyczonych z języka angielskiego. Często praktyczniejsze jest stosowanie długich przetłumaczonych równoważników. Tak akurat jest w przypadku zjawiska outsourcing it, które oznacza po prostu korzystanie z świadczeń zewnętrznych firm do robienia różnych zadań. To tak, jakbyśmy do cały czas kapiących kranów wielokrotnie zatrudniali hydraulika miast uczyć się zawodu, nabywać narzędzia, zdobywać doświadczenia. Tzw. outsourcing it opublikowany tutaj jest po prostu tańszą drogą do uzyskania tego samego celu. Powinniśmy mieć w pamięci, iż utrzymanie stanowiska pracy dla własnego informatyka często byłoby dla naszej osoby w większej cenie. Samo wyrażenie outsourcing it może dotyczyć naturalnie wszystkich innych branż.
Co więc mogłoby wchodzić w skład aktywności, dla których spółka restrukturyzacja spółki korzysta z outsourcingu it? Otóż bardzo dużo przedmiotów, a do mnóstwa z nich niezbędny jest analityk it – poznaj więcej. Jest on jakby projektodawcą na budowie. Uzyskuje informacje od klienta czego taki wymaga, początkowo uzgadnia wszelakie detale danego zarysu, by z kolei oddać sprawę do swego zespołu.

Takowy analityk it powinien w pewnej mierze zaprojektować przyszłe wyjście informatyczne, zanim te zostaną przekazane do odpowiedniej realizacji. Analityk it działa na rozdziale od zamysłu, do wykonania.