Zastosowanie sitodruku

Istnieje wiele metod, używanych do wykonywania wydruków. Jedną z nich jest druk sitowy. Metoda ta jest obecnie dosyć chętnie używana.

Polega na wykorzystaniu matrycy i siatki w formie drukowej. Siatka jest wykonana z rozmaitych surowców, przykładowo z tekstyliów lub metalu. Do tej metody używane są profesjonalne przyrządy, takie jak na przykład zaliczyć można tunel suszący. W ten sposób uzyskuje się druk na rozmaitych powierzchniach, od tekstyliów aż po podłoża wykonane z metalu. Liczba firm, oferujących usługi drukarskie metodą druku sitowego jest znaczna i nadal wzrasta.

maszyna2

Źródło: morguefile.com

Zastosowanie
Sitodruk znajduje szerokie zastosowanie we współczesnym świecie.

Nie czekaj: przejdź do oferty (http://www.stokota.com/pl/naczepy-paliwowe/), żeby poznać uzupełniające info na prezentowany w wpisie temat. Czekamy na twoją recenzję!

Niezwykle często używany jest do uzyskiwania wydruków na dużych formatach w formie na przykład plakatów czy kalendarzy. Wydruki otrzymane za pomocą tej techniki mogą być zarówno kolorowe, jak i bezbarwne. Na dzień dzisiejszy popularność zyskują nadruki tworzone na T-shirtach. Po wyszukaniu w Internecie hasła „maszyna do sitodruku na koszulkach cena” otrzymuje się znaczną liczbę wyników. Mogą one pochodzić ze stron aukcyjnych. Zauważa się znaczne zróżnicowanie cen. Nadruki na T-shirtach stanowią dobrą metodę reklamy z wykorzystaniem współczesnych metod. Oprócz tego bardzo modne są koszulki z nadrukami zespołów muzycznych oraz o różnej innej treści. Nadruki takie wykonuje się w większości przypadków właśnie przy użyciu sitodruku. Maszyny sitodrukowe dostać można w punktach, zajmujących się świadczeniem tego typu usług. Sprzęt taki można także nabyć. Dla chcących drukować metodą sitową we własnym domu istnieje szeroka oferta takich urządzeń. Sprawdź na .

Metoda drukowania

Metoda druku sitowego wymaga użycia wielu narzędzi. Pomiędzy nakładaniem kolejnych warstw farby stosowana jest tak zwana suszarka międzyoperacyjna. Wydruk powstaje po przedostaniu się farby drukowej poprzez otwory w formie. Czasami tworzy się wydruk na przedmiotach innych niż płaskie, przykładowo na zaokrąglonych. W tego rodzaju sytuacjach używa się odrobinę odmiennych sposobów. Następnym etapem będzie usunięcie szablonu. Na podłożu pozostaje pożądany wzór z farby. formy powstają również z rozmaitych surowców, ręcznie lub też maszynowo.