Nowoczesne techniki zdobienia przedmiotów o różnych kształtach, jak dokładnie wykorzystuje się hydrografikę

Od niedawna w wielu lakierniach pojawiła się pochodząca z Japonii technika nowoczesnej wizualizacji, zwana też hydrografiką. Początkowo wykorzystywana była jedynie przez największe firmy z branży RTV, AGD i samochodowej, dla przeciętnych klientów dostępna się stała dopiero od niedawna i od razu zyskała duże uznanie pośród licznych klientów. W praktyce hydrografia jest procesem nanoszenia różnych wzorów i motywów na najróżniejsze elementy.

Woda

Autor: William Gray
Źródło: http://www.flickr.com
Proces taki wykonuje się w specjalnej kadzi, do której wlewa się wodę mającą odpowiednią temperaturę, optymalna jej wielkość wynosi pomiędzy 25 a 30 stopni.

Masz ochotę zaznajomić się z następnymi interesującymi wątkami na ten sam temat? Bez problemu. Najedź na hiperłącze do strony (http://kabaretranczo.com.pl/historia-polskiego-kabaretu/) i czytaj do woli.

Niektóre odmiany wanien posiadają wbudowany system grzałek który służy do dokładnego utrzymywania odpowiednich parametrów. Ważnym elementem jest także odpowiedni filtr służący do oczyszczania powierzchni wody po wcześniejszych pracach, dzięki temu da się wykonywać elementy jeden po drugim, jedynie czyszcząc wodę między pojedynczymi cyklami.

Nowoczesne techniki zdobienia różnych przedmiotów, w jaki sposób używa się hydgrografiki.Proces nakładania polega na tym, że w wannie zanurza się część na której będzie nanoszony wzór. Następnie na powierzchni wody trzeba wyłożyć odpowiednio przygotowaną folię, podczas wyciągania elementu z wody motyw znajdujący się na folii zostaje przyklejony do powierzchni elementu. Przygotowanie go będzie polegać na tym, że jeżeli jest to jedynie goły metal to trzeba będzie nanieść warstwę podkładu, przy częściach już z lakierem trzeba je tylko zmatowić i wyczyścić. Przykłady produktów z hydrografiką na .

Po naniesieniu folii kolejnym etatem będzie dokładne mycie elementu i usunięcie niepotrzebnej folii. Na zakończenie należy wszystko dobrze pozabezpieczać, w innym wypadku bardzo szybko mogłaby się zetrzeć. Najczęściej stosuje się to tego jeszcze jedną warstwę odpowiedniego lakieru w bezbarwnym kolorze, dzięki czemu całość uzyskuje bardzo dużą trwałość i wytrzymałość. Taka technologia w zasadzie nie będzie miała żadnych ograniczeń jeśli chodzi o wzory, na folii da się wykonać każdy motyw i nałożyć go później na obrabiany element (galeria przedmiotów po hydrografice).